Einar Selvik na solowych koncertach w Polsce

Newsy
Einar Selvik na solowych koncertach w Polsce

Einar Selvik, norweski kompozytor i frontman formacji Wardruna zagra w Polsce dwa solowe koncerty akustyczne w Poznaniu (4 marca, Blue Note) oraz Krakowie (5 marca, Kwadrat).

Początek kariery muzycznej Einara Selvika związany jest z black metalem. Był on perkusistą Gorgoroth, w 2004 r. odszedł jednak z zespołu poświęcając się całkowicie założonemu przez siebie projektowi Wardruna. Inspirowane nordyckimi runami kompozycje Wardruny łączą w sobie w niezwykły sposób folk i ambient. Zespół wydał jak dotąd trylogię muzyczną Runaljod, zamkniętą albumem "Ragnarok", który ukazał się w październiku 2016 r. Muzyka Wardruny zdobyła międzynarodową popularność, gdy została wykorzystana w serialu "Wikingowie" - a sam Einar jednym z twórców soundtracku filmowego, zagrał też w serialu niewielką rolę. W 2016 r. Einar został poproszony o skomponowanie muzyki na obchody 200-lecia konstytucji norweskiej - tak powstał jego kolejny projekt muzyczny, Skuggsja, którą założył wspólnie z Ivarem Bjørnsonem, liderem zespołu Enslaved.

W 2015 r. Einar występował w Polsce z Wardruną jako headliner festiwalu Castle Party, oraz gwiazda Festiwalu Muzyki Filmowej, dając znakomicie przyjęty koncert z Sinfonietta Cracovia oraz chórem Polskiego Radia. W listopadzie, w łódzkiej Wytwórni będzie miał miejsce pierwszy klubowy koncert Wardruny, który został wyprzedany na wiele miesięcy temu.

Jako gość specjalny na obydwu koncertach Einara wystąpi węgierska formacja pagan, The Moon & the Nightspirit. Zespół został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności cechą charakterystyczną The Moon & the Nightspirit, poza melodiami inspirowaną kulturą średniowieczną i pogańską, był przekaz wizualny. Zespół będzie promować nowe wydawnictwo, które na początku 2017 r. ukaże się nakładem Prophecy Recordings.

4 marca 2017
Poznań / Blue Note


Facebook

5 marca 2017
Kraków / Kwadrat

Facebook

Bilety w cenie 79 zł (przedsprzedaż) i 89 zł (w dniu koncertu) dostępne w sprzedaży internetowej od początku listopada. Bilety kolekcjonerskie do nabycia w klubach oraz w sklepie Metalshop (ul. Długa 17, Kraków).

Organizator: Iron Realm Productions

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.