Avenged Sevenfold na żywo w 3D

Newsy
Avenged Sevenfold na żywo w 3D

Wieczorem 27 października Avenged Sevenfold zagra koncert w formacie 3D / 360 stopni, transmitowany na żywo w technologii wirtualnej rzeczywistości we współpracy z Universal Music Group, Capitol Records i VRLIVE.

Podczas tego wydarzenia, które będzie miało miejsce o 5:30 28 października, naszego czasu, zespół prawdopodobnie ogłosi szczegóły nowego albumu, który wbrew wcześniejszym doniesieniom będzie nosić tytuł "The Stage" i ukaże się w piątek 28 października.

Lista utworów:
01. The Stage (8:32)
02. Paradigm (4:19)
03. Sunny Disposition (6:41)
04. God Damn (3:42)
05. Creating God (5:35)
06. Angels (5:41)
07. Simulation (5:31)
08. Higher (6:29)
09. Roman Sky (5:00)
10. Fermi Paradox (6:31)
11. Exist (15:39)

Fani na całym świecie będą mogli obejrzeć live stream na nowej platformie VR VRTGO, opartej na  technologii VRLIVE. Dzięki temu elektryzujące show, z których słynie Avenged Sevenfold, będzie można obejrzeć w sposób najbardziej zbliżony do uczestnictwa w prawdziwym koncercie. VRTGO jest bezpłatną aplikacją dostępną na urządzenia z systemami iOS i Android.

"Ciągle pracujemy nad rozwojem możliwości łączenia artystów z fanami w nowy, intrygujący sposób" - komentuje Michelle Jubelirer, dyrektor operacyjny Capitol Records. "Jesteśmy podekscytowani pracą z Avenged Sevenfold i VRLIVE, łącząc siły będziemy mogli dostarczyć fanom na całym świecie wyjątkowych wrażeń."

VRLIVE będzie również transmitować wydarzenie do 50 zestawów Samsung Gear VR, które znajdą się w miejscu koncertu, dzięki temu obecni będą mogli wirtualnie przenieść się na scenę. Wydarzenie zostanie nagrane kamerą Nokia OZO, pierwszym urządzeniem stworzonym specjalnie dla celów wirtualnej rzeczywistości z wciągającym, przestrzennym dźwiękiem. Dzięki temu doświadczenia muzyczne będą nieporównywalne do żadnego innego wydarzenia muzycznego w historii.

"VRTGO jest szczerze pochłaniającą i kreatywną platformą stworzoną specjalnie dla naszych artystów - tam będą mogli opowiadać fanom swoje historie, zapraszać ich na unikatowe doświadczenia na całym świecie i publikować teledyski jakich jeszcze nigdy nie było!" opowiada Deborah Hyacinth, wiceprezes działu Digital Marketing Innovation w Universal Music Group. "Zastosowaliśmy najwyższej klasy technologię, by sprawić, że VRTGO będzie platformą działającą na wielu urządzeniach i miejscem, gdzie znajdą się najwyższej jakości materiały wirtualnej rzeczywistości."

"Jesteśmy podekscytowani naszą współpracą z Universal Music Group, daje nam ona możliwość przekazania publiczności materiałów na wielu płaszczyznach." komentuje założyciel i prezes VRLIVE Heiner Lippman. "Wirtualna rzeczywistość jest stworzona do zmiany perspektywy poglądu na media, która pozwoli użytkownikom nie tylko oglądać, ale również poczuć materiały rozrywkowe. VRLIVE będzie starać się zmieniać sposób percepcji i podejście ludzi do otaczającego ich świata."

Avenged Sevenfold opublikowali w zeszłym tygodniu "The Stage" - długo wyczekiwany, nowy utwór wyprodukowany przez zespół oraz Joe Baressi (Queens of The Stone Age, Tool). Wraz z singlem ukazał się teledysk wyreżyserowany przez Chrisa Hopewella (Radiohead, The Killers).