Chuck Berry zapowiada nowy album

Newsy
Chuck Berry zapowiada nowy album

Świętując 90 urodziny, Chuck Berry zapowiedział nowy studyjny album, pierwszy od 38 lat.

Płyta ma ukazać się w przyszłym roku i nosić tytuł "Chuck". Będzie to pierwszy album Berry'ego od wydanego w 1979 roku "Rock It" i ukaże się nakładem mieszczącej się w Nashville Dualtone Records. Krążek został zapowiedziany przez muzyka w dniu jego 90 urodzin, 18 października.

Berry zadedykował płytę swojej żonie, z którą związany jest od 68 lat. "Ten album dedykuję mojej ukochanej Toddy. Kochanie ależ się zestarzałem. Pracowałem nad tą płytą bardzo długi czas. Teraz wreszcie mogę powiesić rękawice na kołku".

W realizacji płyty wzięły udział dzieci Berry'ego - Charles Berry Jr zagrał na gitarze a Ingrid Berry na harmonijce. Pozostali miejscowi muzycy to: Jimmy Marsala (bas), Robert Lohr (pianino) i Keith Robinson (perkusja). Materiał nagrywany był w rodzinnym St Louis i składa się głównie z nowych kompozycji autorstwa Chucka i jego zespołu.

Mówi Charles Berry Jr: "To wielki zaszczyt być częścią tego dzieła. The St Louis Band, albo jak nazywa nas ojciec, The Blueberry Hill Band czuł się znakomicie pod jego przewodnictwem. Piosenki odzwierciedlają całe muzyczne spektrum, od mocnego rocka do utworów przepełnionych smutkiem i skłaniających do rozmyślań nad życiowym dorobkiem."