Black River - studio news 2

Newsy
Black River - studio news 2
Sesja nagraniowa drugiej płyty Black River systematycznie posuwa się do przodu. Tym razem o nagraniach śladów gitar w studiu Radia Gdańsk wypowiadają się główni zainteresowani.

"Jesteśmy po nagraniu gitar na album "Black'n'Roll". Czy będą brzmiały "Black" sami ocenicie, ale na pewno są "Roll"! Za sterami zasiadł ponownie Malta, a ten doskonale wie o co nam w tym zespole chodzi. Chcieliśmy, aby gitary brzmiały w stronę tego jak zespół brzmi na żywo, zależało nam na uzyskaniu jak najszczerszego, prostego, wręcz brudnego brzmienia i uważamy, że to nam się z powodzeniem udało osiągnąć. Nie bawiliśmy się w zbędne duble, milion pięćset tracków, a chcieliśmy zrobić szczere nagranie, pokazujące to jak naprawdę brzmimy, a nie to co jesteśmy wstanie wybajerzyć w studio. Co do kwestii technicznych, użyliśmy kilku gitar i kilku wzmacniaczy, żadna filozofia. Główne partie gitarowe nagraliśmy na dwóch najstarszych instrumentach jakie nam wpadły w ręce, Gibson Les Paul '56, z pickupami P-90, oraz Gibson Les Paul Deluxe '79 z minihumbuckerami. Do nagrań solówek użyliśmy już gitar nowszych, Gibson Les Paul Standard '96 z pickupami Seymour Duncan, oraz Gibson Les Paul Custom '94 z klasycznymi gibsonowskimi PAF'ami. Wzmacniacze użyte w sesji to: Marshall Plexi 1959 z kolumną Marshall 1960, Mesa Boogie Dual Rectifire z kolumną Mesy 4x12, oraz Sommatone Nergal Signature, podłączony do głośnika z comba Fender Deluxe Limited Edition. Podsumowując jesteśmy zadowoleni z gitar, i nie możemy się już doczekać aż usłyszymy jak zwykle magiczne basy Oriona - Z black'n'rollowym pozdrowieniem, Art i Kay"

Drugi raport ze studia, można zobaczyć na oficjalnym profilu zespołu pod adresem: www.youtube.com/blackriverrock oraz www.myspace.com/blackriverpl Natomiast pierwszy raport z nagrywania śladów perkusji można zobaczyć na profilu Daray'a: www.youtube.com/DarayDrummer

Przypominamy, że premiera drugiej płyty Black River o roboczym tytule "Black'n'Roll" przewidziana jest na połowę września. Kilka dni po premierze zespół będzie promował płytę koncertami na polskiej trasie Behemoth, którą uzupełniają Hermh i Azarath. Więcej szczegółów odnośnie dalszych prac nad płytą już wkrótce.