Czasówka koncertów Animals As Leaders. Deadpoint dołącza do składu we Wrocławiu

Newsy
Czasówka koncertów Animals As Leaders. Deadpoint dołącza do składu we Wrocławiu

Animals As Leaders zaprezentuje swoją muzyczną wizję dystopijnego świata już 1 października we wrocławskim Alibi i 2 października w warszawskiej Progresji. Razem z kalifornijską formacją zagrają Materia oraz jedynie we Wrocławiu Deadpoint. Oto rozkłady jazdy tych wydarzeń.

01.10, Wrocław, Alibi
18:30 Drzwi
19:00 - 19:30 Deadpoint
20:00 - 20:40 Materia
21:10 - ... ANIMALS AS LEADERS

02.10, Warszawa, Progresja
18:30 Drzwi
19:00 - 19:40 Materia
20:10 - ... ANIMALS AS LEADERS

ANIMALS AS LEADERS (USA) instrumentalny progmetal, fusion, djent

Nieziemska wirtuozeria nie zabijająca jednakowoż ducha muzyki. Nie każdemu udaje się takie połączenie. Do tych nielicznych, którzy to potrafią, należy amerykańskie trio Animals As Leaders, którym dowodzi kapitalny gitarzysta Tosin Abasi.

Gdy byli u nas po raz ostatni, na koncertach były tłumy i gorąca atmosfera. Tosin i jego dwaj koledzy (gitarzysta Javier Reyes oraz bębniarz Matt Garstka) dali pokaz technicznych umiejętności na poziomie dostępnym dla niewielu. Zaprezentowali to, z czego są najbardziej znani - połączenie progmetalu, z jazz rockiem oraz elementami brzmieniowymi i rytmicznymi, które zachwycają fanów Meshuggah, a które oddaje słówko "djent". Poprzednio AAL promowali u nas płytę "The Joy Of Motion", trzecią w dorobku. Jest szansa, że jesienią w Polsce fani usłyszą kompozycje z czwartego materiału, nad którym zespół z Waszyngtonu właśnie pracuje.

MATERIA (Polska, Szczecinek) thrash metal, groove metal

Chyba nie będzie przesadą napisanie, że nawet bez udziału w talent show "Must Be The Music" chłopaki z Materii świetnie by sobie poradziły na rynku. Wiadomo, promocja, telewizja, i tak dalej, ale dobra muzyka zawsze obroni się sama, a Materia ze Szczecinka gra naprawdę dobrą muzykę. Do tego znakomicie wypada na koncertach, a tych zagrali naprawdę sporo, wliczając w to występ na dużej scenie Przystanku Woodstock. Można też było ich zobaczyć w Jarocinie, czy na MetalFeście. Co grają? Nowocześnie brzmiący, mięsisty metal, utrzymany w fajnym klimacie.  Kim są? Oto oni: Michał "Mihu" Piesiak (wokal, gitara basowa), Tadeusz "Tede" Piesiak (gitara, wokal), Adrian "Adi" Dubiński (gitara) i Jakub "Marcia" Marciniak (perkusja).

DEADPOINT (Polska, Wrocław) groove metal, metalcore

Kto zagra:
ANIMALS AS LEADERS (USA) instrumentalny progmetal, fusion, djent
+
Materia (Polska, Szczecinek) thrash metal, groove metal
Deadpoint (Polska, Wrocław) groove metal, metalcore

Kiedy: 1 (sobota) październik 2016
Gdzie: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Bilety: 70 zł - przedsprzedaż; 80 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 2 (niedziela) październik 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 70 zł - przedsprzedaż; 80 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions i Core-Poration