Delain i Evergrey na dwóch koncertach w Polsce

Newsy
Delain i Evergrey na dwóch koncertach w Polsce

Już w październiku przyjedzie do Polski na dwa koncerty symfoniczno-metalowa formacja Delain.

Holendrom towarzyszyć będę progmetalowcy ze szwedzkiego Evergrey oraz kanadyjska Kobra And The Lotus. Ten zestaw zobaczymy 20 października w krakowskim Kwadracie i 21 października w warszawskiej Progresji.

Anielski głos Charlotte Wessels i epicka, pełna znakomitych melodii, przyprawiona tu i ówdzie gotyckim mrokiem muzyka Martijna Westerholta to główne cechy charakterystyczne kolejnego muzycznego towaru eksportowego z Holandii, grupy Delain. Zespół w zamyśle Martijna, eksklawiszowca Within Temptation, miał pozostać projektem studyjnym działającym z udziałem zapraszanych gości. Szybko okazało się jednak, że muzyka Delain zrobiła na fanach symfonicznego metalu tak wielkie wrażenie, iż konieczne stało zorganizowanie tras koncertowych. Od momentu powstania w 2002 roku formacja wydała pięć albumów studyjnych, z których ostatni, "Moonbathers", ukazał się w sierpniu 2016 r.

Choć istnieje już ponad 20 lat, szwedzki Evergrey chyba nigdy nie był w tak znakomitej formie, jak obecnie. Liderujący kapeli, która w przekonujący sposób łączy progmetal, thrash i power metal Tom Englund, od kilkunastu miesięcy ponownie współpracuje z Henrikiem Danhage, który powrócił na łono Evergrey po paroletnim rozbracie. Ma też w zespole renomowanego Johana Niemanna, którego na pewno pamiętacie z wielu lat pracy w Therion. We wrześniu ukazał się dziesiąty już album zespołu "The Storm Within".

20 października 2016
Kraków / Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1


Bilety:
85 zł - przedsprzedaż
100 zł - w dniu koncertu

21 października 2016
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 22


Bilety
85 zł - przedsprzedaż
100 zł - w dniu koncertu

Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie), Progresja, TicketPro, Eventim

Zaprasza Knock Out Productions