Ostatnia edycja Asymmetry Festival

Newsy
Ostatnia edycja Asymmetry Festival

Rozpoczynająca się w najbliższy czwartek kolejna odsłona Asymmetry będzie zarazem ostatnią edycją wrocławskiego festiwalu. Organizatorzy imprezy zapowiadają rozpoczęcie pracy nad nowymi projektami skupionymi wokół sceny klubu Firlej.

Po ośmiu latach działalności, siedmiu edycjach, konkursie dla młodych muzyków, cyklu koncertów "Before Asymmetry" oraz zagranicznym "Asymmetry on the Road" wrocławski Festiwal Asymmetry kończy działalność.

"W czasie burzliwych spotkań doszliśmy do wniosku, że dotychczasowa formuła festiwalu jest na wyczerpaniu" - mówi Robert Chmielewski, dyrektor festiwalu. "Postanowiłem nie czekać, aż kurz po tegorocznej edycji opadnie i podać do wiadomości ten fakt już teraz. Nic nie jest wieczne, dotyczy to także tak ulotnych przejawów naszych działań, jak festiwale muzyczne. To jednak nie definitywny koniec. Zamierzamy pracować nad nowoczesną formułą innego rodzaju aktywności kulturotwórczej, zogniskowanej wokół muzyki. Mam nadzieję, że to początek nowej przygodny, której uczestnikami będą nasi wierni widzowie. Ale nie zapominajmy, że od najbliższego czwartku do soboty czeka nas spektakl zamknięcia. Nie może nikogo zabraknąć".

Dokładny program Asymmetry 2016 wygląda następująco:

22.09.2016
[Main Stage] Darkher, Discharge, Joe Buck Yourself, De Staat, Yob
[Pallet Stage] Please The Trees, Lasse Matthiessen, Henry David’s Gun

23.09.2016
[Main Stage] Slim Cessna’s Auto Club, Conan, Sinistro, SubRosa, Swallow The Sun
[Pallet Stage] Subheim, John Lemke, Orson Hentshel

24.09.2016
[Main Stage] Dbuk, Izah, Jesu/Sun Kil Moon, Dirge
[Pallet Stage] Lili Refrain, Surgical Beat Bros, Macelleria Mobile Di Mezzanotte

Bilety: www.asymmetryfestival.pl, www.ticketpro.pl, Empik, Mediamarkt i Saturn.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.