Dwa polskie koncerty Kongos

Newsy
Dwa polskie koncerty Kongos

Agencja Go Ahead zaprasza na dwa koncerty zespołu Kongos. Twórcy hitu "Come With Me Now" wystąpią 2 listopada w warszawskiej Proximie i dzień później w poznańskim Klubie U Bazyla.

Kongos to formacja założona przez czterech braci: Dylana, Daniela, Jessiego i Johnego, którzy sami produkują, nagrywają i miksują swoje utwory. Wychowywali się w RPA, dorastali w Londynie, a aktualnie mieszkają w USA. Od dziecka są związani z muzyką, w latach '70 ich ojciec był popularnym piosenkarzem folkowym - Kongos wymieniają go jako jedną ze swoich inspiracji, ale na tej liście znajdziemy również Paula Simona, Boba Marleya i francuskiego kompozytora Erika Saite.

W 2012 roku zespół wydał drugi album "Lunatics", którego brzmienie pokochali mieszkańcy RPA. Po sukcesach w Afryce Epic Records postanowiło wznowić płytę w Stanach Zjednoczonych. Album ponownie ukazał się tam w 2014 r. i podbił serca Amerykanów. Singiel "Come With Me Now" błyskawicznie wspiął się na szczyty list przebojów Billboardu i zdobył popularność w mass mediach. Pojawił się w filmie "Holy Driver" i wielu kampaniach reklamowych.

Na kolejny krążek Kongos musieliśmy czekać aż cztery lata. Bracia intensywnie koncertowali, grali między innymi przed Kings of Leon, OneRepublic, Alice In Chains czy Linkin Park. Samodzielnie wyprodukowali też kilka klipów. Nowa płyta "Egomaniac", której nazwa ma nawiązywać do współczesnej kondycji człowieka to mieszanka wielu wpływów. Balladowa alt rockowa stylistyka przeplata się z elektroniką i brzmieniem harmonii oraz akordeonu. Singlem promującym album jest utwór "Take It From Me."

2 listopada 2016
Warszawa / Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99


wejście: 19:00
początek: 20:00

Bilety:
69 zł (przedsprzedaż)
80 zł (w dniu koncertu)

3 listopada 2016
Poznań / U Bazyla, ul. Norwida 18 A


wejście: 19:00
początek: 20:00