Born of Osiris w Polsce - wygraj bilet!

Newsy
Born of Osiris w Polsce - wygraj bilet!

Już w przyszłym tygodniu, 29 września, w ramach trasy Sumerian Alliance European Tour, do Katowic zawitają formacje Born of Osiris, Veil Of Maya, Volumes oraz Black Crown Initiate. Wygraj bilet na koncert.

Born of Osiris, jedna z najważniejszych formacji wytwórni Sumerian Records pojawi się pierwszy raz w Polsce z bogatym dorobkiem 4 studyjnych albumów, z czego ostatni z nich, "Soul Sphere" (2015), dotarł do 67 miejsca listy Billboard 200 i aż do 2 miejsca listy US Hard Rock! Trasa Sumerian Alliance European Tour dotrze do nas już we wrześniu.

29.09.2016
Mega Club / Katowice
g. 19:00


Bilety:
75 - TUTAJ
80 - Eventim, Ticketpro, eBilet, Biletomat.pl, Mega Club, sklep All
85 - w dniu koncertu

Uwaga konkurs!

Mamy do wygrania dwa pojedyncze bilety na koncert. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. przesłać podpisanego maila o tytule Osiris.

Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu. Konkurs trwa do piątku (23 września) do 10:00.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za maile. Bilety na koncert otrzymują: Martyna Wiśniewska i Piotr Misiak. Gratulujemy.


Born of Osiris powstali w 2003 na przedmieściach Chicago i przez kilka lat szukali odpowiedniej nazwy. Przez lata związani z wytwórnią Sumerian Records, wydali cztery albumy studyjne i jedną EPkę. Największy sukces sprzedażowy odniósł album "Tomorrow We Die Alive", który w 2013 roku trafił na 27 miejsce prestiżowego notowania Billboard 200. Ich dyskografię zamyka zeszłoroczna płyta "Soul Sphere", promowana singlami "Illuminate" czy też "Resilience". Born of Osiris to obecnie jedna z ciekawszych gatunkowo kapel na rynku ciężkiej muzyki. Określają się jako zespół deathcore’owy, jednak w ich twórczości można dostrzec wpływy progresywnego metalu. Born of Osiris to również jeden z prekursorów djentowych brzmień. Mimo 13 lat na scenie nigdy wcześniej nie udało im się dotrzeć do Polski.

Veil of Maya to amerykański zespół, utworzony w Chicago (Illinois) w 2004 roku. Grupa zaliczana jest do szeregu zespołów deathcore'owych, jednak ich muzyczne inspiracje szeroko wychodzą poza ten gatunek. W maju 2015 roku ukazała się piąta już, studyjna płyta Amerykanów - "Matriarch". Promowany przez kawałki "Phoenix" i "Mikasa" nowy materiał, proponuje nieco inną muzykę niż na poprzednich krążkach. Veil of Maya to przede wszystkim niesamowita mieszanka gatunkowa i zabójcza dokładność techniczna, a nowy materiał zaskakuje świeżością i lekkością. Po raz pierwszy w swej historii grupa wykorzystała czysty śpiew. Krążek dotarł do 58 miejsca Billboard 200 i do 2 pozycji na liście US Hard Rock. To pierwszy album z nowym wokalistą Lucasem Magyarem.

Volumes, metalcore'owcy pochodzący z Los Angeles, wspólnie grają od 2009 roku. Dzięki temu, że członkowie zespołu wywodzą się z różnych środowisk muzycznych, Volumes to nietuzinkowy miks najróżniejszych inspiracji, co w pełni oddają ich utwory. Debiutowali w 2011 roku albumem "Via", wydanym przez Mediaskare Records, a 2 lata temu premierę miał ich najnowszy krążek - "No Sleep" - z którym zespół bardzo intensywnie koncertuje od dnia wydania. Volumes wzięli udział w całej trasie Vans Warped Tour 2014, supportowali też Of Mice & Men czy Veil Of Maya. Ich znakiem rozpoznawczym są bujające riffy gitarowe, spora dawka groove’owych breakdownów, a także wyczuwalna inspiracja nu metalowymi brzmieniami.

Black Crown Initiate powstał w 2012 roku w Reading, w Pensylwanii. Twórczość zespołu najlepiej określić jako progresywny death metal. Muzycy starają się przemycać w swoich utworach sporo elementów charakterystycznych dla heavy metalu, ale także innych ekstremalnych brzmień. Często porównywani do takich zespołów jak Opeth, Gojira, Mastodon czy Decapitated, co najlepiej świadczy o wybuchowej mieszance gatunkowej, którą prezentują. Na swoim koncie mają 2 albumy studyjne, a na 22 lipca tego roku zapowiedzieli już nowy LP "Selves We Cannot Forgive", za który odpowiada wytwórnia eOne Music. Mimo krótkiej historii udało im się zagrać już sporą ilość dużych tras koncertowych, dzieląc scenę z takimi zespołami jak Behemoth, Unearth, Crowbar, Napalm Death, Voivod, Deicide czy też Dying Fetus. Będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce.