Phil Campbell and The Bastard Sons zadebiutuje w listopadzie

Newsy
Phil Campbell and The Bastard Sons zadebiutuje w listopadzie

Na listopad zapowiedziano premierę debiutanckiej EPki zespołu Phil Campbell and The Bastard Sons, dowodzonego przez byłego gitarzystę Motorhead.

W skład Phil Campbell and The Bastard Sons wchodzą: były gitarzysta Motorhead Phil Campbell, jego synowie Todd, Dane i Tyla oraz wokalista Neil Starr. Debiutancka Epka grupy, na której znajdzie się pięć utworów, ukaże się 18 listopada nakładem wytwórni Motörhead Music. Materiał został wyprodukowany przez Todda Campbella we własnym Stompbox Studios w Walii. Za miks odpowiada producent kilku ostatnich krążków Motorhead, Cameron Webb.

Neil Starr tłumaczy, dlaczego grupa zadebiutuje EPką, a nie pełnym albumem: "Wydajemy EPkę, ponieważ chcieliśmy zrobić to szybko. Chcieliśmy dać ludziom trochę naszej muzyki, którą będziemy mogli prezentować na żywo. Dlatego naszym założeniem było wydać ten materiał tak szybko, jak to możliwe. To pozwoli na utrzymanie zainteresowania fanów zespołem, ponieważ płyta zawiera nowe, świeże kawałki. Cały czas tworzymy nowe utwory, a Todd, który jest w naszym zespole ma własne studio. Dzięki temu możemy udać się tam w każdej chwili i robić, co tylko chcemy. To wspaniała sytuacja."

"Wiecie czego można się spodziewać, ponieważ Phil Campbell jest bogiem riffu. Dlatego usłyszycie tam riffy Motorhead, tym bardziej, że Phil napisał większość materiału. Oczywiście nigdy nie miałem zamiaru być jak Lemmy i naśladować jego stylu, ponieważ jedyną osobą, która mogłaby to zrobić jest on sam. Nie ma sensu nawet tego próbować. Wniosłem do formacji własny styl, ale to oczywiste, że znajdziecie tu mnóstwo fantastycznych riffów, których zawsze możecie oczekiwać po zespole, w którym gra Phil Campbell. To po prostu rock and roll."

Lista utworów:

01. Big Mouth
02. Spiders
03. Take Aim
04. No Turning Back
05. Life In Space

Powiązane artykuły