Polski koncert Asking Alexandria

Newsy
Polski koncert Asking Alexandria

Agencja Go Ahead zaprasza na koncert brytyjskiej grupy Asking Alexandria. Zespół zagra 28 marca w warszawskiej Proximie.

Zespół powstał w 2008 roku. Jego pierwszy skład tworzyli Ben Bruce (gitara, wokal), Danny Worshop (wokal), Joe Lancaster (bas), Ryan Binns (klawisze), James Cassells (perkusja) i Cameron Liddell (gitara rytmiczna). Po przetasowaniach w składzie, grupa nagrała debiutancki album, "Stand Up and Scream", który ukazał się jesienią 2009 roku nakładem Sumerian Records. Od samego początku działalności zespół intensywnie koncertował tak w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Drugi krążek Asking Alexandria wydali w 2011 roku. Po premierze "Reckless and Relentless" muzycy ruszyli w trasę z Of Mice & Men i Chelsea Grin, wzięli też udział w Vans Warped Tour 2011 i w stadionowym tournee Avenged Sevenfold.

Trzecia płyta ukazała się w 2013 roku i spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem, debiutując na piątym miejscu zestawienia Billboards Top 200. Na "From Death to Destiny" po raz ostatni można usłyszeć Danny’ego Worshopa, który opuścił formację w styczniu 2015 roku. Pozycję wokalisty przejął po nim Denis Shaforostov, znany już wcześniej z Make Me Famous czy Down & Dirty. W zmienionym składzie zespół zagrał pierwsze koncerty - m.in. fantastycznie przyjęty występ w Warszawie - i wydał nowy album, zatytułowany "The Black". Krążek zapowiadał singiel "I Won’t Give In", a jego premiera miała miejsce w marcu tego roku. Mimo obaw fanów, jak Asking Alexandria zabrzmi bez Danny’ego, płyta została świetnie przyjęta, również przez krytyków.

28 marca 2016
Warszawa / Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99


wejście: 18:30
początek: 19:00

Miejsca zakupu biletów: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn