Sabaton na czterech koncertach w Polsce

Newsy
Sabaton na czterech koncertach w Polsce

Na przełomie lutego i marca 2017 roku do Polski na cztery koncerty przyjadą Szwedzi z Sabaton. W ramach "The Last Tour" zespół zagra 27 lutego w ERGO Arenie, 28 lutego we wrocławskiej Hali Stulecia, 1 marca na warszawskim Torwarze i 3 marca w krakowskiej Hali Wisły.

Podczas trasy promującej najnowszy album "The Last Stand", szwedzkiej formacji towarzyszyć będzie niemiecka legenda - Accept. W roli supportu wystąpią Szwedzi z Twilight Force.

Związki Sabaton z Polską i Polski z Sabaton są mocne i szczególne. Podejmował muzyków polski minister, współpracowali z potomkiem żołnierza kierującego bitwą pod Wizną, w Warszawie kręcili teledysk, w którym wystąpił słynny aktor Peter Stormare. Szwedzi niejednokrotnie na płytach poruszali tematy z historii Polski. Nie inaczej jest na wydanym w 2016 roku albumie "The Last Stand", na którym śpiewają o ataku husarii w bitwie pod Wiedniem.

Basista Pär Sundström: "Właśnie wydaliśmy nasz najnowszy album "The Last Stand". Jego ocenę zostawiamy fanom. Czas pokaże, czy to nasza najlepsza płyta… Ale już teraz możemy powiedzieć, że "The Last Tour" będzie trasą Sabaton jakiej jeszcze nie było. Od lat chcieliśmy zorganizować coś podobnego."

Accept to jeden z zespołów, które są odpowiedzialne za powstanie i rozwój klasycznego heavy metalu. Z przerwami funkcjonuje na scenie od blisko 40 lat. Powrócili na dobre w 2009 roku, w wielkim stylu. Od tamtej pory Accept parokrotnie gościł w Polsce, dając za każdym razem świetne koncerty.

Gitarzysta Wolf Hoffmann: "Od lat mamy świetne relacje z Sabaton. Z przyjemnością graliśmy z nimi w USA. Śledzimy ich karierę od wielu lat i nie znam zespołu z tak konkretną wizją, którą do tego potrafią świetnie zrealizować. Pracują bardzo ciężko i mogą być wzorem dla młodych zespołów. Cieszę się, że znów zagramy razem na trasie, zwłaszcza, że ostatnim czasie siedzieliśmy tylko w studio i mamy coś w rodzaju studyjnej klaustrofobii".

27 luty 2017
Gdańsk / ERGO Arena, pl. Dwóch Miast 1


Bilety:
130 zł - przedsprzedaż
150 zł - w dniu koncertu
Organizator: B90

28 luty 2017
Wrocław / Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1


Bilety:
130 zł - przedsprzedaż
150 zł - w dniu koncertu
Organizator: wROCK for Freedom

1 marca 2017
Warszawa / Torwar, ul. Łazienkowska 6A


Bilety:
130 zł - przedsprzedaż
150 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

3 marca 2017
Kraków / Hala Wisły, ul. Reymonta 22


Bilety:
130 zł - przedsprzedaż
150 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions i Galicja Productions