2005 YU55 - nowy album Comy

Newsy
2005 YU55 - nowy album Comy

7 października na półki sklepowe trafi najnowszy album łódzkiej formacji Coma, zatytułowany "2005 YU55".

Zarówno film jak i literatura niejednokrotnie fantazjowały na temat zderzenia Ziemi z jakąś nieznaną gwiazdą lub innym ciałem astralnym. Gdzieś na styku dwóch kosmicznych obiektów tworzy się nowy wymiar, zmienia perspektywa i radykalnie poszerza horyzont, a wizja planetarnej katastrofy niesie za sobą poetycką melancholię pobudzając do rewizji i refleksji. Właśnie to doświadczenie stanowi główną inspirację najnowszego albumu Comy zatytułowanego "2005 YU55". Długo oczekiwana płyta ujrzy światło dzienne 7 października 2016.

Po pięciu latach od ostatniego wydawnictwa ukaże się eksperymentalny koncept album balansujący na granicy muzycznego audioobooka i klasycznego rockowego albumu. Jak zaznaczają twórcy płyty, tym razem ich uwaga skupiła się na warstwie tekstowej, która stanowi tutaj nadrzędną rolę. Szesnastoczęściowa historia jest opisem kryzysowych momentów życia Adama Polaka, głównego bohatera opowieści. Momentem zwrotnym w jego życiu jest czas nieoczywistego spotkania z planetoidą o nazwie 2005 YU55. Wpływ, jaki wywiera owo spotkanie, jest bodźcem dla pogłębienia świadomości o własnym życiu i ukrytych mechanizmach, którym ono podlega.

Zaskoczyć może widoczna zmiana stylu Comy, od brzmienia po ekspresję i sposób interpretacji.

Płyta ukaże się nakładem Mystic Production w dwóch wersjach: wzbogacona o teksty i bonusy wersja "deluxe" w książkowym formacie wielkości DVD i tradycyjna, tańsza wersja CD zawierająca muzykę i podstawowe informacje.

Lista utworów:
1. Taksówka
2. Turbacz
3. Zaduszki
4. Dionizos
5. Lipiec
6. Magda
7. W cwał
8. Łąka 1
9. Podmiot czynności twórczych
10. Łąka 2
11. YU55
12. Suchotka
13. Biblioteczka
14. Jest to we mnie
15. Inne jeszcze obrazy
16. Łąka 3