The Tallest Man On Earth we wrześniu w Warszawie

Newsy
The Tallest Man On Earth we wrześniu w Warszawie

Agencja P.W. Events zaprasza na wyjątkowy koncert szwedzkiego songwritera Kristiana Matssona, występującego pod pseudonimem The Tallest Man On Earth.

Muzyk wystąpi już 10 września w warszawskim klubie Hybrydy i będzie to jego powrót do Polski po 6 latach, kiedy to zagrał na OFF Festivalu. Szwed będzie promował swój ostatni album "Dark Bird Is Home", który w jego ojczyźnie dotarł aż do 11 miejsca listy sprzedażowej, a w USA dobił do 67 pozycji prestiżowej listy Billboard 200.

W roli supportu wystąpi The Tarantula Waltz.

10 września 20016
Hybrydy / Warszawa (uwaga! zmiana miejsca koncertu)

godz 19:00

Bilety:
99 zł - TUTAJ
109 zł - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl
119 zł - w dniu koncertu

Kristian Matsson to artysta nietuzinkowy. Swoją karierę solową rozpoczął w 2006 roku, co daje mu powód do świętowania w tym roku 10-lecia projektu The Tallest Man On Earth. Gdy zimą 2008 Szwed otwierał koncerty na trasie Bon Iver, dla wielu support w jego wykonaniu okazał się zaskakującym przeżyciem. W ciągu zaledwie dwuletniej obecności na scenie zaskarbił już sobie publiczność takich festiwali jak SXSW, Primavera Sound czy Roskilde. Jego debiutancka płyta "Shallow Grave" z 2008 roku to tylko wokal i akompaniament gitary akustycznej lub bandżo nagrane w domowych warunkach, w szwedzkim mieście Dalarna. Ta instrumentalna skromność i prostota wystarczyły, by mimo braku mocnego zaplecza promocyjnego, echo o wydanej w niewielkiej skandynawskiej wytwórni płycie błyskawicznie obiegło świat. Niezależne media, takie jak np. Pitchfork chwaliły perfekcyjne, mądre i kojące piosenki Kristiana, a jego samego uznały za stworzonego, by śpiewać folk.

Mówiąc o "Shallow Grave", nie sposób uciec od nawiązań do wielkich poprzedników Matssona, którzy przez lata stawali przed publicznością uzbrojeni jedynie w słowo, głos i gitarę. Jego wrażliwość, styl pisania i wokal porównuje się najczęściej do Boba Dylana z wczesnych lat twórczości, ale podczas występów na żywo liryzm ustępuje miejsca surowej energii. The Tallest Man On Earth sprawia wrażenie opętanego, dając upust emocjom i uwalniając energię z każdym wyśpiewanym dźwiękiem i słowem. Szwed do swojej dyskografii dopisał jeszcze kolejno wydane albumy "The Wild Hunt", "There’s No Leaving Now" i "Dark Birds Is Home". Każdy opowiada niesamowitą historię i każdy zabiera nas w niezwykłą podróż po folkowych, melodyjnych dźwiękach charakterystycznych dla twórczości Kristiana.