Wygraj bilet na koncert Intronaut i Shining!

Newsy
Wygraj bilet na koncert Intronaut i Shining!

Już 12 września na jednej scenie poznańskiego klubu Pod Minogą wystąpią formacje Intronaut, Shining i Obsidian Kingdom. Wygraj bilet na ten koncert!

Dla muzyków Intronaut będzie to pierwsza wizyta w naszym kraju, natomiast Shining gościł w Polsce rok temu i uraczył nas wtedy niesamowitym widowiskiem. Koncert otworzy hiszpański Obsidian Kingdom, jeden z nieoszlifowanych diamentów wytwórni Season of Mist, która słynie z promowania nietypowych i utalentowanych artystów, często prezentujących inne podejście do metalowej sztuki.

12 września 2016
Poznań / Pod Minogą


Bilety:
45 - TUTAJ
50 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, CIM, Rock Long Luck, klub Pod Minogą
55 - w dniu koncertu

Wydarzenie na FB

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Uwaga konkurs!

Mamy do wygrania dwa pojedyncze bilety na koncert. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. przesłać maila o tytule Shining. W treści maila musi znaleźć się imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: w koncertowej setliście Shining zazwyczaj nie brakuje własnej wersji jednego z najbardziej znanych utworów King Crimson. O jaki utwór chodzi?

Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu. Konkurs trwa do niedzieli (28 sierpnia) do północy.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za maile. Chodziło oczywiście o utwór "21st Century Schizoid Man". Bilety otrzymują: Mikołaj Ignaszewski i Kamil Śliwiński. Gratulujemy!


Intronaut powstał w 2004 roku w Los Angeles, a jego twórczość łączy w sobie progresywny rock, metal i elementy jazzu. Członkowie zespołu to doświadczeni, byli muzycy takich zespołów jak Anubis Rising, Exhumed, Uphill Battle czy Impaled. Na swoim koncie mają 5 albumów studyjnych, z których ostatni, wydany w 2015 roku "The Direction of Last Things", zanotował znakomite wyniki sprzedaży w USA, docierając na 7 pozycję listy US Hard Rock i 3 miejsce notowania US Top Heatseekers. Po swoim debiutanckim krążku zostali szybko dostrzeżeni przez Century Media i od tej pory są związani z tą wytwórnią. Formacja dzieliła scenę z takimi zespołami jak Kylesa, Mastodon, Red Fang, Animals as Leaders czy TesseracT, a w 2012 roku supportowała Tool na trasie po Ameryce Północnej.

Rezydujący w Oslo Shining to zespół, po którym można zawsze spodziewać się czegoś niespodziewanego. Norweska formacja ma na koncie siedem albumów, w tym arcydzieło "Blackjazz" (pierwsza dziesiątka notowań płyt w krainie fiordów), a także ostatni, wciąż promowany "International Blackjazz Society". Kapela Jørgena Munkeby'ego, w której muzyce można usłyszeć black metal, free jazz, fusion, elementy progmetalowe oraz różnorakie eksperymenty dźwiękowe, gościła u nas niejednokrotnie i zawsze przyjmowana była entuzjastycznie. Z pewnością nie inaczej będzie i tym razem.

Obsidian Kingdom jest rzadkim okazem na dzisiejszej scenie muzycznej. Niekonwencjonalny i ciągle podejmujący wyzwania, kwintet z Barcelony czuje się równie dobrze na dużych scenach plenerowych festiwali, jak i na kameralnych koncertach w muzeach sztuki współczesnej. W marcu tego roku ukazał się drugi album grupy "A Year With No Summer", który łączy najcięższe i najmroczniejsze dźwięki z najlżejszymi, tworząc kolorową lecz niepokojącą aurę.