Laurence Jones na koncertach w Polsce

Newsy
Laurence Jones na koncertach w Polsce

Już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia pierwszy z serii koncertów, które w Polsce zagra brytyjski bluesowy gitarzysta i wokalista Laurence Jones.

“Kiedy byłem mały, marzyłem, żeby kiedyś zagrać ‘The House Of The Rising Sun’ grupy The Animals lepiej od mojego ojca. Tata zachęcał mnie do ćwiczeń, mój pierwszy kontakt z gitarą to był właśnie jego instrument. Spędzałem z nim ćwicząc dwie-trzy godziny dziennie. Bardzo mnie motywował. Dwa lata temu, kiedy występowałem w Londynie w Royal Albert Hall na koncercie poświęconym Lead Belly'mu, stanąłem na scenie ramię w ramię z Erikiem Burdonem. Oczywiście mój tata był tego wieczoru na widowni i po koncercie powiedziałem mu 'Widzisz, można powiedzieć, że jestem od ciebie lepszy, bo zagrałem razem z Erikiem“ - śmieje się opowiadając tę anegdotę Laurence Jones. Ten zaledwie dwudziestoczteroletni pochodzący z Wielkiej Brytanii gitarzysta blues-rockowy o twarzy dziecka, wdziera się jak huragan na największe festiwalowe sceny i listy przebojów po obydwu stronach Atlantyku, a przez krytyków i branżową prasę okrzyknięty został nadzieją i przyszłością bluesa. Trzeba zapamiętać to nazwisko, bo Laurence Jones dopiero się rozkręca.

Wkrótce, ponownie pod szyldem Ruf Records, ukaże się czwarty album Jonesa, co podtrzyma imponującą statystycznie średnią wydawania jednej płyty rocznie. “Zawsze staram się planować parę kroków do przodu i z wyprzedzeniem myśleć o kolejnym albumie i piosenkach, które dopiero powstaną. Na szczęście komponowanie przychodzi mi bardzo naturalnie. Sama trasa koncertowa dostarcza mi tylu doświadczeń, że historii, którymi chcę się podzielić z fanami mi nie brakuje. Producentem tej płyty był Mike Vernon, co było dla mnie olbrzymim zaszczytem. Niesamowite było, że dawał mi tyle swobody i pozwalał zachować własną tożsamość. Pracowałem już z producentami, który bardzo uparcie obstawali przy swoich pomysłach, nie dając możliwość wyrażenia własnego zdania. Mike na szczęście okazał się tego kompletnym przeciwieństwem. Na tej płycie zrezygnowaliśmy z nadmiaru efektów, brzmienie jest dość surowe, prawie tak, jakby zarejestrowane podczas koncertu. Dzięki temu materiał będzie możliwy do odtworzenia na koncertach prawie jeden do jednego." Płyta "Take Me High" ukaże się w sierpniu, tuż przed pierwszą wizytą Laurence'a Jonesa w Polsce i oczywiście będzie dostępna na koncertach.

Lista koncertów:

26.08 Usti n/Labem (CZ), Strekov Festival
27.08 Skalica (SK), Hudba v Meste Festival
28.08 Dobromierz, Ośrodek Kultury
29.08 Warszawa, Beerokracja
31.08 Elbląg, Mjazzga
01.09 Olsztyn, Sowa
02.09 Łódź, New York
03.09 Ciechocinek, Blues bes barier Festival
05.09 Toruń, Pamela
06.09 Głogów, Kawiarnia pod św. Mikołajem
07.09 Chorzów, Sztygarka
09.09 Grodków, OKiR
10.09 Přerov (CZ), Blues nad Becvou Festival
12.09 Ostrava (CZ), Parnik
13.09 Wiedeń (A), Reigen
14.09 Bratysława (SK), Muzeum Obchodu
15.09 Olomouc (CZ), Bounty Rock Cafe
16.09 Mszana Dolna, Folwark Stara Winiarnia
17.09 Krosno, Galicja Blues Festival

Organizator: Agencja Koncertowo-Wydawnicza Delta