Ostatnie dni konkursu Neuro Music

Newsy
Ostatnie dni konkursu Neuro Music

Kończy się termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Neuro Music. Jego zwycięzca zagra na Asymmetry Festival 2016.

Przypominamy, że tylko do 15 sierpnia młode, ambitne zespoły mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w konkursie Neuro Music. Nagrodą jest miejsce w line-up’ie Asymmetry Festival 2016, u boku takich gwiazd jak m.in.: Jesu/ Sun Kil Moon, Yob, Discharge, Swallow The Sun i Conan.

Po odbywających się w ubiegłych latach czterech edycjach krajowych i czterech  zagranicznych Neuro Music powrócił do programu Asymmetry Festival. Celem konkursu jest odnajdywanie i promowanie wykonawców, którzy  przekraczają bariery stylistyczne i poszukują nowych form wyrazu artystycznego. W przeszłości zwycięzcami muzycznych potyczek byli m.in. Tides From Nebula i Moja Adrenalina (dzisiaj Semantik Punk), czyli zespoły świetnie radzące sobie obecnie na scenie krajowej. Konkurs zawitał także za wschodnią granicę Polski, do Ukrainy i Estonii, dając szansę tamtejszym wykonawcom na zaprezentowanie się przed międzynarodową publicznością Asymmetry Festival.

"Zdecydowaliśmy się na ponowne zorganizowanie konkursu, ponieważ dostrzegamy, że polska scena muzyczna rozkwita. Pojawia się wiele niezwykle interesujących zespołów, które starają się dotrzeć ze swoją odważną, wyrazistą twórczością do szerokiego grona odbiorców. Neuro Music im w tym z pewnością pomoże" - tłumaczy Robert Chmielewski, dyrektor Asymmetry Festival. "Warto przypomnieć, że do poprzednich edycji konkursu wpłynęło łącznie prawie 1500 zgłoszeń. Ta liczba naprawdę robi wrażenie. W samej Ukrainie w 2011 roku aż 180 wykonawców chciało stanąć na deskach festiwalu."

Konkurs przebiega w dwóch etapach. W pierwszym, spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń (możne je dostarczać drogą elektroniczną do 15 sierpnia), organizatorzy i jury konkursu (dziennikarze, ludzie kultury, specjaliści) wybierze maksymalnie sześciu wykonawców. Przejdą oni do finału i wystąpią 10 września na scenie ODA Firlej. I to właśnie wtedy zostanie wyłowiony zwycięzca, który swoim koncertem uświetni tegoroczną edycję festiwalu Asymmetry.

Więcej informacji na: www.asymmetryfestival.pl

Neuro Music jest elementem programu Asymmetry Festival, który odbędzie się w dniach 22 - 24 września 2016 r. Do tej pory swój udział w imprezie potwierdzili: Jesu/Sun Kil Moon, Yob, Discharge, Slim Cessna's Auto Club, Swallow The Sun, Conan,  SubRosa, De Staat, Dirge, Dbuk, Darkher, Izah, Joe Buck Yourself, Sinistro.

W tym roku przed wrocławskim klubem Firlej stanie nowa scena Asymmetry - "Pallet Stage", na której przez trzy kolejne dni imprezy zaprezentują się wykonawcy trzech europejskich wytwórni płytowych: Borówka Music, Denovali Records i Subsound Records. Będą to: Henry David's Gun, Lasse Matthiessen, Please The Trees, Orson Hentschel, John Lemke, Subheim, Macelleria Mobile Di Mezzanotte, Mombu i Lili Refrain.