Faith No More: posłuchaj koncertowej wersji The Jungle

Newsy
Faith No More: posłuchaj koncertowej wersji The Jungle

19 sierpnia trafi do sprzedaży reedycja debiutanckiego krążka Faith no More "We Care A Lot". Album zapowiada koncertowa wersja utworu "The Jungle".

Nagranie pochodzi z 1986 roku, z występu w klubie The I-Beam w San Francisco. "The Jungle" to jeden z bonusowych utworów, które wzbogacą nowe wydanie "We Care A Lot". Oprócz 10 oryginalnych utworów, ponownie zremasterowanych przez Maora Applebauma na wersji deluxe reedycji debiutu Faith No More z 1985 roku znajdzie się dodatkowo 9 kompozycji, w tym inny utwór z koncertu w The I-Beam - "New Beginnings". Ponadto wersje demo takich utworów jak "Greed", "Mark Bowen", "Arabian Disco", "Intro" oraz nowe miksy autorstwa Matta Wallace’a (“We Care A Lot", "Pills for Breakfast", "As The Worm Turns"). Wersja deluxe zostanie wzbogacona dodatkowo o album ze zdjęciami.

"Zanim jakakolwiek wytwórnia się nami zainteresowała, mieliśmy materiał w formie demo. Jest parę powodów, dla których zdecydowaliśmy się ponownie wydać nasz debiut. W tym roku mija 20 lat od daty premiery. Przekopując moją piwnicę natknąłem się na oryginalne taśmy. Pomyśleliśmy z chłopakami, że dobrze byłoby przypomnieć światu o tym albumie" - mówi Bill Gould.

"Rok 1985 był tym momentem kiedy poczuliśmy, że nadszedł na czas na kolejny krok. Zebraliśmy tyle pieniędzy, ile nam się tylko udało i zarezerwowaliśmy studio Priairie Sun Studios w północnej części San Francisco. Nie pamiętam dokładnie ile czasu zajęło nam nagranie płyty, ale raczej nie dużo, może parę dni" - wspomina Mike Bordin.

Lista utworów wersji deluxe:

1. We Care A Lot
2. The Jungle
3. Mark Bowen
4. Jim
5. Why Do You Bother
6. Greed
7. Pills for Breakfast
8. As The Worm Turns
9. Arabian Disco
10. New Beginnings
11. We Care A Lot - 2016 Mix
12. Pills for Breakfast - 2016 Mix
13. As The Worm Turns - 2016 Mix
14. Greed - Original Demo
15. Mark Bowen - Original Demo
16. Arabian Disco - Original Demo
17. Intro - Original Demo
18. The Jungle - I-Beam, SF, 1986
19. New Beginnings - I-Beam, SF, 1986