Russian Circles wraca do Polski

Newsy
Russian Circles wraca do Polski

Agencja P.W.Events zaprasza na koncerty Russian Circles. Chicagowskie, post-rockowe trio podczas jesiennej, europejskiej trasy odwiedzi Wrocław i Warszawę.

Russian Circles wystąpi 21 października we wrocławskim klubie Firlej i 23 października w warszawskiej Hydrozagadce. Muzycy zaprezentują materiał z nadchodzącego albumu "Guidance", którego premiera zapowiadana jest na 5 sierpnia 2016. Krążek ukaże się nakładem wytwórni Sargent House.

"Guidance" zapowiadany jest jako album, który ukazuje dążenie zespołu do wyczarowania wielowymiarowej, dramatycznej opowieści instrumentalnej i uzyskania nowych tekstur z ich instrumentów. Utwory nie są zbudowane koncepcyjnie. Trio z Chicago postawiło tym razem na instynkt i podstawy emocjonalnych reakcji. Muzycy zapowiadają, że po 12 latach gry nie próbują testować cierpliwości swoich fanów ani proponować radykalnej zmiany stylu. "Guidance" to muzyczna polaryzacja ciszy i głośności, złożoności i prostoty, brzydoty i piękna.

W roli supportu wystąpi czeska formacja Kovadlina.

Trzeci polski koncert Russian Circles odbędzie się 22 października w gdańskim klubie B90.

21.10.2016
Firlej / Wrocław

g.19:00

Bilety:
59 - TUTAJ
64 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, Rocky Shop
69 - w dniu koncertu

Wydarzenie na FB

23.10.2016
Hydrozagadka / Warszawa

g.19:00

Bilety:
59 - TUTAJ
64 - Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, klub Hydrozagadka
69 - w dniu koncertu

Wydarzenie na FB

Trudno uwierzyć, że to trio pochodzące z Chicago raczy nas pięknymi dźwiękami już 12 lat. Podobnie jak ich kolegom z tego samego miasta, zespołowi Pelican, ciężko przypiąć Russian Circles jedną łatkę gatunkową. Mają na koncie jedną EPkę i pięć albumów długogrających oscylujących w granicach post-rocka, ale również cięższego i mocniejszego post-metalu. Formacja zaskarbiła sobie serca fanów szczególnie energetycznymi i żywiołowymi występami na żywo. Początki grupy sięgają końca 2004 roku, gdy gitarzysta Mike Sullivan, basista Colin DeKuiper (obaj należący wówczas do innej instrumentalnej grupy Dakota/Dakota) i Dave Turncrantz, sformowali w St. Louis zespół Riddle of Steel, który przekształcił się w obecne Russian Circles. Obecnie miejsce Colina DeKuipera zajmuje Brian Cook. Russian Circles to zespół ciągle poszukujący i lubiący zaskakiwać smaczkami na kolejnych wydawnictwach. Koncertowali już z takimi zespołami jak Boris, Isis, Red Sparowes, Minus the Bear, Daughters, Pelican, Mono, Deafheaven czy Tool, a Chelsea Wolfe udzieliła się wokalnie na ich ostatnim albumie "Memorial".