Life of Agony na dwóch koncertach w Polsce

Newsy
Life of Agony na dwóch koncertach w Polsce

15 listopada w gdańskim Starym Maneżu i dzień później w warszawskim klubie Progresja Music Zone wystąpi Life of Agony.

Zespół został założony latem 1989 przez wokalistę Keitha Caputo, basistę Alana Roberta oraz gitarzystę Joeya Z… Przed nagraniem debiutanckiej płyty "River Runs Red" dla Roadrunner Records muzycy zwerbowali Sala Abruscato, perkusistę Type O Negative. Drugim albumem grupy był bardziej emocjonalny "Ugly" wydany w 1995. Po trasie promocyjnej z zespołu odszedł Abruscato, a na jego miejsce przyszedł Dan Richardson z Pro-Pain.

Wokalista Keith Caputo (obecnie Mina Caputo) opuścił zespół wraz z wydaniem "Soul Searching Sun" w 1997 twierdząc że nie czuje już muzyki granej przez Life of Agony. Opuszczony zespół zagrał jeszcze trasę z Whitfieldem Cranem, byłym wokalistą Ugly Kid Joe, ale przed planowaną rejestracją kolejnego albumu zakończył działalność.

3 i 4 stycznia 2003 oryginalny skład ponownie połączył się, aby zagrać wyprzedane koncerty w Irving Plaza w Nowym Jorku. Oba występy zostały nagrane i wydane na CD/DVD w tym samym roku. To wydarzenie poskutkowało kilkoma innymi koncertami i występami na europejskich festiwalach, a także nagraniem "Broken Valley" w 2005, pierwszym nowym materiałem Life of Agony od 1997 roku. Na 2016 rok zapowiedziano kolejny album zespołu, który będzie nosić tytuł "A Place Where There's No More Pain". Właśnie ten krążek formacja będzie promować na koncertach w Polsce.

16 listopada 2016
Warszawa / Progresja Music Zone, Fort Wola 22


Bilety:
105 zł - zwykły
108 zł - kolekcjonerski
118 zł - personalizowany (limit 10 sztuk)
125 zł - na bramce

Bilety do nabycia: www.progresja.com, eventim.pl, ebilet.pl, biletomat.pl, Empiki.

Dzień wcześniej, 15 listopada, Life of Agony wystąpi w gdańskim Starym Maneżu.