The Wall Live Orchestra we wrześniu w Warszawie

Newsy
The Wall Live Orchestra we wrześniu w Warszawie

Już 22 września w warszawskiej Hali Koło, po raz pierwszy w Polsce, niezwykły show The Wall Live Orchestra dostarczy niezapomnianych przeżyć nie tylko wiernym fanom grupy Pink Floyd.

The Wall - 34 lata po debiucie filmu w reżyserii Alana Parkera - kultowy concept album grupy Pink Floyd dziś w całości na żywo w zupełnie nowej i powalającej odsłonie. Imponująca orkiestracja na żywo z przeszło siedemdziesięcioma artystami na scenie uwydatnia połączenie rocka i muzyki poważnej, tym samym zabierając publiczność z powrotem do oryginalnej wersji The Wall. Realizowane na żywo wideo, wyświetlane na wielkim ekranie na scenie oraz niezwykła oprawa świetlna dodają głębi emocjom, przybliżając publiczność do występujących muzyków i wokalistów.

Z ponad dwustoma występami na koncie zespół zasłużenie zdobył tytuł najlepszego Pink Floyd tribute bandu we Włoszech. Dotarcie do dzisiejszego standardu występów zajęło trochę czasu. Przez lata przywiązywano uwagę do najmniejszych detali, przez co aranżacje stały się bardzo dokładne i drobiazgowe. Pomysł wystawienia The Wall z orkiestrą symfoniczną udało się zrealizować w 2012 roku. Za reżyserię koncertu odpowiada Emiliano Galigani, producent i reżyser filmowy, posiadający na swoim koncie wiele projektów w latach 2000-2016, m.in. musicale Welcome to the Machine oraz Jesus Christ Superstar. Orkiestra prowadzona będzie pod batutą Simone Giusti.

Zespół o projekcie: "Potrzebowaliśmy czegoś innego, show w którym szacunek do muzyki i oryginalnych aranżacji spotka się z siłą brzmienia pełnowymiarowej orkiestry. Profesjonalna transmisja video live oraz biegłość w projektowaniu brzmienia i oprawy świetlnej zagwarantuje każdej osobie spośród publiczności możliwość przeżywania tego, co dzieje się na scenie. Tak narodził się pomysł: nie chcieliśmy ponownie wystawiać ogranego show, nie chcieliśmy też niczego podobnego do wielu innych projektów, dlatego stworzyliśmy zupełnie oryginalne Floydowe doświadczenie - mieszając film, album, efekty świetlne, transmisję wideo live, oraz oczywiście muzykę na żywo!"

Podczas koncertów polska publiczność może spodziewać się długiego i bogatego występu podzielonego na dwa akty, który przedstawiając własną interpretację The Wall spełni wymagania nawet najbardziej zagorzałych fanów grupy Pink Floyd.

22 września 2016
Warszawa / Hala Koło, ul. Obozowa 60


Bilety:

Sektor VIP: 250 zł / kolekcjonerski 253 zł
Siedzące na płycie: 179 zł / kolekcjonerski 182 zł
Trybuny: 149 zł / kolekcjonerski 152 zł
Stojące: 109 zł / kolekcjonerski 112 zł

Miejsca siedzące na płycie oraz na trybunach są nienumerowane.

Bilety do nabycia: www.progresja.com, eventim.pl, ebilet.pl, biletomat.pl, Empiki.

The Wall Live Orchestra będzie można zobaczyć w następujących miastach w Polsce:

17.09.2016 - Szczecin / Azoty Arena
18.09.2016 - Poznań / MTP Sala Ziemi
19.09.2016 - Toruń / Arena Toruń
20.09.2016 - Gdynia / Gdynia Arena
22.09.2016 - Warszawa / Hala Koło
24.09.2016 - Wrocław / Hala Orbita