Konkurs: wygraj bilet na koncert Rodrigueza!

Newsy
Konkurs: wygraj bilet na koncert Rodrigueza!

Już za tydzień, 14 lipca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpi Rodriguez. Wygraj bilet na koncert!


Rodriguez to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Swoje pierwsze koncerty zagrał w latach '60 ubiegłego wieku w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście zarejestrował dwa studyjne albumy - "Cold Fact" (1969) i "Coming from Reality" (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a Sixto Rodriguez postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

W międzyczasie muzyka Rodrigueza zyskała status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Plotkowano również, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje. Pod koniec lat '90 XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli jednak Rodrigueza, a to zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery.

Historia Sixto Rodrigueza została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym "Searching for Sugar Man", dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie. Niezwykła historia muzyka inspiruje i zachwyca, a popularność, jaką zdobył po latach z pewnością jest w pełni zasłużona.

Rodriguez wystąpi w Polsce na koncertach w Zabrzu (14 lipca) i Sopocie (16 lipca).

14 lipca 2016
Zabrze / Dom Muzyki i Tańca

Ceny biletów: 200 zł, 220 zł, 250 zł, 280 zł

Bilety do kupienia: www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn

16 lipca 2016
Sopot / Opera Leśna


Ceny biletów: 170 zł, 230 zł, 290 zł, 350 zł
Miejsca zakupu biletów: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn i Rock Long Luck

Organizatorzy: www.go-ahead.pl i www.knockoutprod.net.

Uwaga konkurs!

Mamy do wygrania dwa pojedyncze bilety na koncert w Zabrzu. Wystarczy na adres szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. przesłać podpisanego maila o wraz z odpowiedzią na pytanie: "Jaką ocenę otrzymał w Gitarzyście album "Searching for Sugar Man"? Tytuł maila: Rodriguez.

Wzięcie udziału w konkursie równoznaczne jest z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu konkursu. Konkurs trwa do wtorku (12 lipca) do godz. 10:00.

Rozstrzygnięcie konkursu:

Dziękujemy za maile. Album otrzymał ocenę 8. Bilety otrzymują: Tomasz Hajduk i Michał Trojnar. Gratulujemy.