Posłuchaj nowego singla Agnes Obel

Newsy
Posłuchaj nowego singla Agnes Obel

Do sieci trafił najnowszy singiel Agnes Obel "Familiar". Artystka już w listopadzie wystąpi w Polsce.

"Familiar" został nagrany, wyprodukowany i zmiksowany przez Agnes Obel w Aventine-Neukölln i BrandNewMusic Studios w Berlinie. Na skrzypcach zagrał John Corban a na wiolonczelach Kristina Koropecki i Charlotte Danhier.

Już w listopadzie Agnes Obel wystąpi w Polsce na dwóch koncertach: 11 listopada w Gdańsku i 12 listopada Warszawie.

11 listopada 2016
Gdańsk / Stary Maneż

wejście: 19:00

Bilety:
miejsca siedzące III kategoria: 129 PLN
miejsca siedzące II kategoria: 139 PLN
miejsca siedzące I kategoria: 159 PLN

12 listopada 2016
Warszawa / Stodoła

wejście: 19:00

Bilety:
miejsca siedzące III kategoria: 129 PLN
balkon boczny: 139 PLN
balkon: 139 PLN
miejsca siedzące II kategoria: 139 PLN
miejsca siedzące I kategoria: 159 PLN

Sprzedaż biletów na oba koncerty:
www.stodola.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz kasa klubu Stodoła
www.interticket.pl (koncert w Gdańsku)

Pochodząca z Danii Agnes Obel zaczęła grać na fortepianie już w wieku sześciu lat, co nie powinno nikogo dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że jej matka była błyskotliwym muzykiem a ojciec kolekcjonerem egzotycznych instrumentów. Sztuka w domu państwa Obel była wszechobecna, przez co inspiracje artystki sięgały od szwedzkiego pianisty jazzowego Jana Johanssona, po muzykę bardziej popularną takich wykonawców jak m.in. PJ Harvey, Claude Debussy, Roy Orbison czy Joni Mitchell.

Jej talent został odkryty za pośrednictwem portalu MySpace, a od momentu premiery, jej debiutancki album "Philharmonics" (2010), pokrył się w Danii pięciokrotnie platyną, w innych krajach europejskich zyskując również duży rozgłos, czego wyrazem jest platynowa płyta w Belgii i Francji oraz złota w Holandii. Agnes Obel zdobyła również pięć najważniejszych nagród Danish Music Awards w 2011 roku, w kategoriach: najlepszy album roku, wydawnictwo pop roku, debiutancki album roku, artystka roku oraz kompozytor roku.

Drugi krążek, wydany pod koniec 2013 roku "Aventine" pokrył się platyną we Francji oraz złotem w Danii i Belgii, a sama Agnes Obel stała się gwiazdą docenianą w całej Europie, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, docierając ze swoim przekazem do publiczności bez względu na dzielące ją granice.