John Mayall na dwóch koncertach w Polsce

Newsy
John Mayall na dwóch koncertach w Polsce

Legenda bluesa powraca do Polski. John Mayall, brytyjski muzyk, który ma na koncie ponad 50 albumów, wystąpi w marcu na dwóch koncertach: w Warszawie oraz Poznaniu.

Przez wielu John Mayall uważany jest za ojca białego bluesa. Mayall to muzyk kompletny: śpiewa, gra na gitarze, pianinie, organach oraz harmonijce.

Jego kariera rozpoczęła się, gdy w 1963 roku, podobnie jak Mick Jagger czy Keith Richards, został dostrzeżony przez Alexisa Kornera. Pod jego wpływem John Mayall przeprowadził się do Londynu i założył zespół John Mayall & The Bluesbreakers. W jego ramach z Mayallem współpracowało wielu wybitnych muzyków, m.in. Eric Clapton, Jack Bruce (przed założeniem Cream), 18-letni Mick Taylor (później zastąpił Briana Jonesa w The Rolling Stones), czy Mick Fleetwood.

Pod koniec lat '60, gdy większość bluesowych zespołów w Wielkiej Brytanii zaczęła grać muzykę rock and roll, John Mayall przeprowadził się do USA, skąd wywodził się blues. Tam kontynuował muzyczną kooperację m.in. z Larrym Taylorem i Harvey’em Mandelem (Canned Heat).

W tym roku artysta został wprowadzony do elitarnego Blues Hall Of Fame. Prekursor muzyki rockowej, uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego, zdradza w wywiadach, że nigdy nie ma gotowej listy utworów przed koncertem - każdego dnia daje inny występ. Dzięki temu jego koncerty stanowią niezapomniane przeżycie.

3 marca 2017
Klub Stodoła, Warszawa

4 marca 2017
CK Zamek, Poznań


Bilety w cenach 119 zł - 159 zł w Warszawie (miejsca siedzące) oraz 139 zł w Poznaniu (miejsca stojące) trafią do sprzedaży w piątek, 1 lipca, o 10:00 na livenation.pl

Zdjęcie: Lech Spaszewski