Live In The Dark - nowe lyric video Jeffa Becka

Newsy
Live In The Dark - nowe lyric video Jeffa Becka

Można już zobaczyć lyric video do kompozycji "Live In The Dark" zapowiadającej najnowszy album Jeffa Becka "Loud Hailer", którego premierę wyznaczono na 15 lipca 2016 r.

Czas się nie ima Jeffa Becka, który dokładnie dziś obchodzi 72 urodziny. Ośmiokrotny laureat Grammy, dwukrotnie wprowadzany do Rock And Roll Hall Of Fame, jako członek The Yardbirds oraz artysta solowy, długo kazał czekać na następcę "Emotion & Commotion". Czas zadziałał na korzyść procesu twórczego i powstał materiał mocny i wyrazisty w przekazie.

"Zależało mi na wyrażeniu mojego zdania o tym, co obecnie dzieje się w świecie. Spodobał mi się pomysł użycia nazwy megafonu w tytule"
- wyjaśnia legendarny gitarzysta. Tytuł "Loud Hailer" to bowiem inne określenie na megafon.

Pierwszym singlem z albumu jest znakomita, rockowa kompozycja "Live In The Dark" do której powstało lyric video.

Na "Loud Hailer" znalazło się 11 utworów. W pracy nad nimi wspomogły Jeffa Becka wokalistka Rosie Bones i gitarzystka Carmen Vandenberg. Tę drugą legendarny muzyk poznał na imprezie z okazji urodzin perkusisty Queen, Rogera Taylora. "Zaprosiła mnie potem na ich wspólny koncert, poszedłem i byłem pod wielkim wrażeniem" - wspomina Beck. "Następnie spotkaliśmy się w styczniu, wyjaśniłem dziewczynom, o co mi chodzi, a po trzech dniach mieliśmy gotowych pięć piosenek".  

Produkcją płyty Jeff Beck podzielił się z Filippo Cimattim. Poza wymienioną trójką w studiu pracowali jeszcze perkusista Davide Sollazzi i basista Giovanni Pallotti.

"Loud Hailer" ukaże się na CD, płycie winylowej oraz w wersji digital.

Lista utworów:

1. The Revolution Will Be Televised
2. Live In The Dark
3. Pull It
4. Thugs Club
5. Scared For The Children
6. Right Now
7. Shame
8. Edna
9. The Ballad Of The Jersey Wives
10. O.I.L.
11. Shrine