Skunk Anansie na czterech koncertach w Polsce

Newsy
Skunk Anansie na czterech koncertach w Polsce

Skunk Anansie wracają do Polski. Już w lutym 2017 r. zespół wystąpi na koncertach w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Ponad dwadzieścia niezwykłych lat, pełnych podróży po całym świecie i multiplatynowych wydawnictw. Jak mówi Skin, ikoniczna frontwoman brytyjskiego Skunk Anansie, po takim czasie wciąż są outsiderami, ale dobrze się z tym czują: “To, co na początku twojej drogi świadczy o twojej inności, staje się tym, za co ludzie cię kochają."

Założony w Londynie kwartet (poza Skin jest w nim perkusista Mark Richardson, basista Cass i gitarzysta Ace) już w 1994 roku pokazał swoją indywidualność, dając objąć stery androgenicznej, czarnoskórej i bezwłosej wokalistce, uzbrojonej w niepodrabialny na całym świecie falset. Byli za ostrzy jak na popularną w tamtym okresie brit popową scenę, jak również zbyt oryginalni dla fanów amerykańskiego grunge. Poszli więc w swoją stronę - gdzieś pomiędzy próbami wpasowania się w nurt brit rockowy a inspirowaniem się takimi wykonawcami jak Rage Against The Machine czy Nirvana, Skunk Anansie wyrosło na twór, który w niczym nie przypominał żadnego z tych nurtów i zespołów.

Dzikość dźwięków i image świetnie korespondowały z polityczną niepoprawnością grupy. Choć w wielu sklepach muzycznych, ze względu na czarnoskórą Skin, ich płyty można było znaleźć w dziale z muzyką R&B, rosnące grono fanów wiedziało, że mają do czynienia z czymś zupełnie innym: elektryzującym brzmieniem na nagraniach i szalonymi koncertami, co w konsekwencji zaprocentowało pięcioma milionami sprzedanych przez płyt w ciągu niecałej pierwszej dekady działalności.

W 2001 roku grupa przeszła w stan spoczynku, choć cała czwórka działała w innych projektach. Skin w tym czasie pielęgnowała hobby modelingu, wydała dwa krążki solowe, jak również grała sety dj-skie. W roku 2009 kwartet wrócił na scenę z trylogią nowych płyt, z których ostatnia, “Anarchytecture" została wydana w tym roku. W ramach promocji tego krążka zespół odwiedzi między innymi Polskę.

20 lutego 2017 - Kraków, Teatr Łaźnia Nowa
21 lutego 2017 - Klub Stodoła, Warszawa
22 lutego 2017 - Gdańsk, B90
24 lutego 2017 - Poznań, CK Zamek

Start sprzedaży biletów - czwartek, 23 czerwca o godz. 11.00

Bilety w cenie:
Przedsprzedaż - 149 pln (stojące), 179 pln (balkony - tylko Warszawa)
W dniu koncertu - 159 pln (stojące), 189 pln (balkony - tylko Warszawa)

Punkty sprzedaży:
Salony Empik, sieć sklepów Media Mark i Saturn, kasa klubu Stodoła
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl
Bilety na koncert w Gdańsku dostępne również na www.tickets.soundrive.pl
Bilety na koncert w Poznaniu dostępne również w kasie CK Zamek.