Jeff Beck wraca z nową płytą

Newsy
Jeff Beck wraca z nową płytą

Na 15 lipca 2016 zapowiedziano premierę nowego albumu Jeffa Becka zatytułowanego "Loud Hailer".

Czas się nie ima Jeffa Becka, który za tydzień będzie obchodzić 72 urodziny. Ośmiokrotny laureat Grammy, dwukrotnie wprowadzany do Rock And Roll Hall Of Fame, jako członek The Yardbirds oraz artysta solowy, długo kazał czekać na następcę "Emotion & Commotion". Czas zadziałał na korzyść procesu twórczego i powstał materiał mocny i wyrazisty w przekazie.

"Zależało mi na wyrażeniu mojego zdania o tym, co obecnie dzieje się w świecie. Spodobał mi się pomysł użycia nazwy megafonu w tytule"
- wyjaśnia legendarny gitarzysta. Tytuł "Loud Hailer" to bowiem inne określenie na megafon.

Pierwszym singlem z albumu jest silnie rockowa kompozycja "Live In The Dark". Można jej posłuchać w serwisie Spotify - TUTAJ.

Na płycie umieszczono 11 utworów. W pracy nad nimi wspomogły Jeffa Becka dwie młode panie z Londynu, wokalistka Rosie Bones i gitarzystka Carmen Vandenberg. Tę drugą legendarny muzyk poznał na imprezie z okazji urodzin perkusisty Queen, Rogera Taylora. "Zaprosiła mnie potem na ich wspólny koncert, poszedłem i byłem pod wielkim wrażeniem" - wspomina Beck. "Następnie spotkaliśmy się w styczniu, wyjaśniłem dziewczynom, o co mi chodzi, a po trzech dniach mieliśmy gotowych pięć piosenek".  

Produkcją płyty Jeff Beck podzielił się z Filippo Cimattim. Poza wymienioną trójką w studiu pracowali jeszcze perkusista Davide Sollazzi i basista Giovanni Pallotti. Rosie Bones śpiewa w dziewięciu z jedenastu kompozycji. Dwie, "Pull It" oraz "Edna", to utwory instrumentalne.

"Loud Hailer" ukaże się na CD, płycie winylowej oraz w formie plików cyfrowych. Parę dni przed jego premierą światło dzienne ujrzy pierwsza autobiografia Jeffa Becka, "BECK01".

Lista utworów:

1. The Revolution Will Be Televised
2. Live In The Dark
3. Pull It
4. Thugs Club
5. Scared For The Children
6. Right Now
7. Shame
8. Edna
9. The Ballad Of The Jersey Wives
10. O.I.L.
11. Shrine

Zdjęcie: Ross Halfin