VIII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Kraśnik Blues Meeting 2016

Newsy
VIII Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Kraśnik Blues Meeting 2016

16 lipca 2016 roku to wyjątkowy dzień i z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń bluesowych w Polsce. Tego dnia miasto Kraśnik zamieni się w Stolicę Polskiego Bluesa.

Kraśnik Blues Meeting 2016 jest już ósmą edycją Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej. Festiwal był organizowany w latach 1999-2004 i po dziesięcioletniej przerwie został reaktywowany w 2014 roku z dużym sukcesem. Tegoroczna edycja odbędzie się 16 lipca na plenerowej scenie za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Wstęp na imprezę jest jak zawsze jest bezpłatny. Celem festiwalu jest promowanie młodych form muzycznych oraz propagowanie muzyki bluesowej w Polsce. Młodzi wykonawcy kwalifikowani są po nadesłaniu materiałów demo, a następnie występują w części konkursowej i są oceniani przez uznanych fachowców z branży bluesa. Walczą przy okazji o bardzo atrakcyjne nagrody i promocję w mediach.

Po raz pierwszy odbędzie się również konkurs "Dzieci w Kraśniku śpiewają bluesa", a szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na stronie: www.krasnikbluesmeeting.com/konkurs/. Części konkursowa dla dzieci w wieku 7-12 lat rozpoczyna się o godzinie 13.00 i będzie trwała do godziny 15.00. Ponadto przygotowana zostanie specjalna strefa zabaw dla dzieci - skakańce, strzelańce, trampoliny, quady i wiele innych.

O godzinie 15.00 rozpoczną się występy zakwalifikowanych zespołów z całej Polski, które zawalczą o Grand prix Festiwalu ufundowane przez Stowarzyszenie SAWP w wysokości 1000 EURO oraz wiele innych nagród. Zagrają: Manfredi & Johnson, Levi, Klucze, Karen's Diet, Marcin Kruk Band, Immunitet, Blues Perspective Band, Bad Rain, Cherries in Ski, AP Blues, The Blue Socks i Old Wave. W skład Jury wejdą między innymi: Sławek Wierzcholski, Mietek Jurecki, Adam Dobrzyński, Andrzej Pawka oraz kilka innych osób z branży zarówno muzycznej jak i medialnej.

Koncert Gwiazd rozpocznie się o godzinie 19.00, a na scenie wystąpią: Hot Tomales - Laureat VII Edycji Festiwalu Kraśnik Blues Meeting 2016, Pawkin Dżem Projekt w specjalnie przygotowanym projekcie z wybranymi kompozycjami zespołu Dżem. Następnie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa z gościem specjalnym Janem Błędowskim - liderem i założycielem legendarnego zespołu Krzak. Na koniec niezwykły projekt muzyczny Niezapomniany Joe Cocker - śpiewa Jacek Kawalec z zespołem znakomitych Muzyków: Robert Chojnacki, Julia Chmielnik, Edyta Strzycka, Dominika Sitarczuk, Krzysztof Kurzepa, Artur Daniewski, Krzysztof Patocki oraz oczywiście Jacek Kawalec w roli głównej. Koncert będzie połączony z multimedialnymi prezentacjami z życia Joe Cockera i będzie składać się z kilkunastu przebojów tego nadzwyczajnego artysty.

Ponadto podczas festiwalu odbędzie się giełda winyli, na której będzie można obejrzeć, wymienić lub kupić wybrane płyty analogowe, a będzie dostępnych ponad 4000 tytułów. Ponadto zaplanowane zostało specjalnie przygotowane stoisko z instrumentami muzycznymi.

Gospodarzami sceny oraz prowadzącymi imprezę będą Sławek Wierzcholski oraz Adam Dobrzyński.

Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo i rejestrowane dziewięcioma kamerami telewizyjnymi. Transmisja zostanie przeprowadzona przez Lubelska.tv zarówno internetowo jak i przez sieć UPC w bardzo wielu miastach Polski.

Więcej na temat Festiwalu Kraśnik Blues Meeting 2016 na stronie: www.krasnikbluesmeeting.com.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.