Steve Vai zaprasza na koncert w Warszawie

Newsy
Steve Vai zaprasza na koncert w Warszawie

Już 20 czerwca w warszawskiej Progresji Steve Vai zagra specjalny koncert z okazji 25. rocznicy wydania albumu "Passion & Warfare"! Muzyk przygotował zaproszenie skierowane do polskich fanów.

Pojawiają się już pierwsze, entuzjastyczne relacje z koncertów Steve'a Vaia na trasie Passion & Warfare 25th Anniversary Tour. 1 czerwca w Glasgow w hali O2 odbył się pierwszy występ amerykańskiego wirtuoza gitary w ramach jubileuszowego tournée.

Spektakularne show otwiera wyświetlany na telebimach fragment filmu nawiązującego do najlepszych tradycji bluesa - "Crossroads". Dzieło w reżyserii Waltera Hilla w towarzystwie utworów Vaia, takich jak "Bad Horsie", "The Attitude Song", "Gravity Storm" i "Whispering a Prayer" okazują się być idealną rozgrzewką przed niespełna dwuipółgodzinnym muzycznym spektaklem. Podczas głównej części koncertu nie zabrakło kompozycji zawartych na drugiej solowej płycie artysty "Passion & Warfare", wydanej w 1990 roku - "Erotic Nightmares", po raz pierwszy na żywo zagranego "Answers", czy uwielbianego przez miłośników "For the Love of God".

Ważnym momentem koncertu jest część poświęcona dawnej współpracy Steve’a Vaia z Frankiem Zappą, amerykańskim muzykiem rockowym i jazzowym, który był dla Vaia autorytetem, ale i przyjacielem. W tej części można usłyszeć cover Zappy "Stevie’s Spanking" połączony z archiwalnym teledyskiem, w którym obaj muzycy dają popis swoich umiejętności oraz utwór "Build Me a Song". Muzyk zaprasza wtedy na scenę także kilka osób z publiczności, by mogły współtworzyć wyjątkową sceniczną aurę i towarzyszyć mu aż do zakończenia występu.

Spotkanie z muzyką Steve’a Vaia to niewątpliwie ogromna uczta dla fanów prawdziwego, gitarowego grania, a jego zmysłowe koncerty są tego potwierdzeniem.

W sprzedaży ostatnie bilety!

20 czerwca 2016
Warszawa / Progresja, Fort Wola 22


wejście: 19:00,
początek: 20:00

Cena biletów:
130 zł (przedsprzedaż)
150 zł (w dniu koncertu)

Miejsca zakupu biletów: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn i Rock Long Luck