Rosetta wystąpi w Warszawie

Newsy
Rosetta wystąpi w Warszawie

Rosetta nie zwalnia tempa. Po wydaniu trzech krążków w ciągu ostatniego półtora roku, grupa pracuje nad nową płytą. Następca "Quintessential Ephemera" ukaże się w 2017 roku. Dużo wcześniej, bo już 25 czerwca zespół wystąpi w Warszawie.

Rok 2015 Rosetta rozpoczęła od wydania ścieżki dźwiękowej “Audio/Visual", a pół roku później premierę miał piąty długogrający album zespołu - "Quintessential Ephemera". W styczniu 2016 roku światło dzienne ujrzała natomiast kompilacja "A Dead-Ender’s Reunion" będąca zbiorem remiksów, stron B singli oraz innych perełek. Oprócz tego, do sprzedaży mają trafić re-edycje wcześniejszych albumów na kasetach i winylach. Grupa przeżywa artystyczny rozkwit i obecnie komponuje nowy materiał. "Na ten rok nie planujemy kolejnych, dodatkowych wydawnictw, ponieważ pracujemy nad nową płytą" - zdradził gitarzysta Matt Weed.

W nowych nagraniach należy spodziewać się kierunku, który zespół obrał na "Quintessential Ephemera". Weed niezwykle sobie chwali współpracę Erikiem Jerninganem, który niedawno dołączył do zespołu na stałe. "Mamy kolejną osobę, która dzięki swoim pomysłom poszerza naszą paletę dźwięków. Dzięki jego obecności możemy komponować bardziej rozbudowane harmonie, ponieważ mamy dodatkowy głos i dodatkową gitarę. Niektórych naszych muzycznych pomysłów nie byliśmy w stanie zrealizować bez niego" - podkreślił.

Rosetta wystąpi w Warszawie 25 czerwca, a w roli supportów wystąpią North (USA) i Kerretta (Nowa Zelandia). North podczas swojej pierwszej europejskiej trasy będzie promował wydany w marcu album "Light The Way". Z kolei Kerretta zawita do Polski z nowym materiałem, który zapowiada utwór "From Elbow to Claw".

25.06.2016
Klub Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)


Bilety:
44 PLN (ograniczona pula, bilet elektroniczny) - WYPRZEDANE
49 PLN (kolekcjonerski [wymiana na bramce w klubie] + pozostałe bilety po wyczerpaniu się puli po 44 PLN)
59 PLN (w dniu koncertu)

Facebook

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.