Entombed A.D. Voivod i Conan na koncertach w Polsce

Newsy
Entombed A.D. Voivod i Conan na koncertach w Polsce

Entombed A.D. wraz z Voivod i Conan przyjadą w październiku do Polski na dwa koncerty. Zespoły wystąpią 28 października we wrocławskim Alibi i dzień później w warszawskiej Progresji.

L-G Petrov nie zna słowa"nuda". Jeśli nie nagrywa z Firespawn, to kontynuuje szerzenie death metalu i death'n'rolla pod szyldem Entombed A.D. Kilkanaście miesięcy temu polscy fani mieli okazję się przekonać, że wokalista i jego współtowarzysze z kapeli są w wybitnej formie. "Nic nas nie powstrzyma od grania muzyki, jeżdżenia w trasy i headbangingu" - mówił w jednym z wywiadów legendarny deathmetalowy wokalista. W 2014 roku L-G wystartował pod szyldem Entombed A.D. płytą "Back To The Front". W 2016 roku ponowił atak jeszcze skuteczniej, świetnym albumem "Dead Dawn". W setliście z pewnością nie zabraknie również numerów z klasycznych płyt Entombed, które były kamieniami milowymi w rozwoju death metalu, nie tylko w jego szwedzkiej odmianie.

Voivod to niepodważalna legenda awangardowego metalu. Czerpiąc z dorobku Van Der Graaf Generator, starego Pink Floyd, wczesnego King Crimson, punka i hard core’a stworzyli swój własny, oryginalny styl. Nieżyjący już niestety Piggy, Blacky (który w 2014 roku po raz kolejny pożegnał się z grupą) oraz wciąż tworzący pod szyldem Voivod Snake i Away odpowiadają za takie arcydzieła jak "Killing Technology", "Dimension Hatröss", "Nothingface" czy "Angel Rat". Każdy z tych albumów to kamień milowy na gruncie ciężkiego grania. Jednocześnie każdy z nich nawiązuje do innej stylistyki. Do tego dochodzi jeszcze wyjątkowa oprawa graficzna wydawnictw, za którą od samego początku odpowiada perkusista Away. Obecne wcielenie Voivod uzupełniają: Chewy, który dołączył do zespołu w 2008 roku, zastępując zmarłego Piggy’ego oraz nowy basista Rocky, czyli Dominique Laroche. W lutym tego roku, zespół wydał EPkę "Post Society" za pośrednictwem wytwórni Century Media Records. Ten materiał pokazuje, że mimo upływu lat, Voivod jest nadal w świetnej formie, a muzycy trzymają poziom i nie w głowie im muzyczna emerytura.

Conan ciężarem swoich riffów wgniata w podłogę, a narkotycznym klimatem utworów może wprawić trans albo nawet zahipnotyzować. Pochodzący z miasta Beatlesów Conan to już uznana marka na scenie doomowo-stonerowej. Jon Davis (gitara, wokal) założył zespół w 2006 roku i do tej pory nagrał z nim trzy pełnowymiarowe studyjne albumy (plus parę splitów i EP-ek). Ostatni materiał Anglików, "Revengeance" ze stycznia 2016 roku, zbiera doskonałe recenzje. Właśnie tę płytę Jon, basista Chris Fielding i perkusista Rich Lewis będą jesienią promować w Polsce.

28 października 2016
Wrocław / Alibi, ul. Grunwaldzka 67


Bilety:
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

29 października 2016
Warszawa / Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22

Bilety:
80 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)