Polska reprezentacja na Colours of Ostrava 2016

Newsy
Polska reprezentacja na Colours of Ostrava 2016

Podczas piętnastej edycji festiwalu Colours of Ostrava 2016, który odbędzie się w dniach 14-17 lipca zobaczymy bardzo mocną reprezentację polskich artystów.

Colours of Ostrava to jedna z najbardziej prestiżowych czeskich imprez muzycznych. Multigatunkowy festiwal znany w całej Europie, przyciąga zarówno warstwą artystyczną, jak i rozrywkową, stanowiąc fantastyczną propozycję dla poszukiwaczy wakacyjnych przygód. Główną atrakcję festiwalu pozostają niezmiennie koncerty, organizowane na najwyższym poziomie. Co rok line-up zachwyca zestawieniem najlepszych międzynarodowych artystów, reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne.

W tym roku czescy organizatorzy postarali się o siedem gwiazd z Polski. To wielki ukłon w stronę polskich entuzjastów festiwalu, bowiem corocznie do Ostrawy przyjeżdża coraz więcej naszych rodaków, szukających nie tylko czeskich festiwalowych wrażeń, ale chcących również podążać za zróżnicowanymi muzycznymi trendami. Jakich artystów z Polski możemy się spodziewać w tym roku?

Brodka - młoda i utalentowana, niezależnie od trendów, idzie zawsze we własnym artystycznym kierunku. Do Ostrawy przywiezie nowy album "Clashes", który trafił do sprzedaży 13 maja również w całej Europie.

Artur Rojek - piosenkarz, kompozytor i autor tekstów, który pozostaje wierny swoim ideałom i chętnie dzieli się muzycznymi odkryciami jako założyciel i szef Off Festiwalu. Przez 20 lat frontman jednych z najważniejszych polskich zespołów - Myslovitz i Lenny Valentino. Obecnie z powodzeniem realizuje się solowo.

Fismoll - piosenki śpiewane w języku angielskim, z delikatnością i intymnością przy akompaniamencie gitary akustycznej. Jak sam przyznaje, mocno inspiruje go muzyka islandzka i nie trzeba długo go słuchać, by wiedzieć, że atmosfera jego utworów opiera się przede wszystkim na emocjach.

Freeborn Brothers - wesoła grupa trzech muzyków, dla których melodia i energia znaczy więcej niż cokolwiek innego. Sami określają się jako "spontaniczna orkiestra" i zapewniają, że rozbawianie publiczności to ich ulubione zajęcie.

Anna Maria Jopek & Kroke - Krakowskie trio słynne z twórczości inspirowanej muzyką klezmerską, która w połączeniu z wokalizami Anny Marii, nabiera niepowtarzalnego, niemal mistycznego brzmienia.

Maria Peszek - już po raz drugi będzie reprezentować Polskę podczas Colours of Ostrava. Tym razem przywiezie ze sobą... "Karabin". Nowy album artystki to przede wszystkim osobiste teksty oraz emocjonalne i nonkonformistyczne utwory - zapowiada się wyjątkowo wystrzałowy koncert.

Syny - czyli skład Piernikowski i 1988. By opisać tę bezkompromisową działalność nie trzeba jej ciąć pojęciami "awangardowa" i "eksperymentalna". Dwóch raperów proponuje nowe spojrzenie na hip-hop, a zarazem powrót do korzeni, czerpiąc garściami z klasyki i łącząc ją z łamanym basem i szumiącą elektroniką.

Colours of Ostrava
14-17 lipca 2016 (czwartek - niedziela)
Dolne Witkowice, Ostrawa (Czechy)


Bilety: www.joyStore.pl/Colours

www.colours.pl
www.fb.com/ColoursPL

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.