Steve Vai: rocznicowe wydanie Passion And Warfare

Newsy
Steve Vai: rocznicowe wydanie Passion And Warfare

24 czerwca, z okazji 25 lecia drugiego albumu Steve Vaia "Passion And Warfare" ukaże się jego jubileuszowe wznowienie wzbogacone o dodatkowy krążek zatytułowany "Modern Primitive".

Dwupłytowa wersja "Modern Primitive / Passion And Warfare 25th Anniversary Edition" ujrzy światło dzienne nakładem Legacy Recordings.

Na "Modern Primitive" znajdą się niewydane wcześniej utwory nagrane lub napisane przez gitarzystę w okresie między debiutancką płytą "Flex-Able" z 1984 roku a "Passion and Warfare" z 1990 r. Mówi Steve Vai: "Dla wszystkich, którzy dobrze znają "Flex-Able", to może być dziwny materiał, ponieważ nagrałem go, gdy miałem 20 lat. Jeśli posłuchasz "Passion and Warfare" może wydawać się, że gra tam zupełnie inny człowiek. Co wydarzyło się pomiędzy? Gdzie jest brakujące ogniwo? To Vai z epoki Cro-Magnon."

To jednak nie koniec nowości. Również zremasterowany z oryginalnych taśm analogowych "Passion And Warfare" zostanie wzbogacony o cztery niepublikowane wcześniej utwory, które powstały podczas sesji nagraniowej do płyty.

"Modern Primitive / Passion And Warfare" ukaże się w wersji 2CD, zawierającej 20 stronicową książeczkę do "Modern Primitive" oraz plakat "Passion And Warfare". Ponadto każdy z krążków będzie dostępny osobno w wersji digital.

Okrągłą rocznicę "Passion And Warfare", Steve Vai będzie celebrował również na koncertach. W ramach europejskiej części trasy gitarzysta wystąpi między innymi w Polsce - już 20 czerwca w warszawskiej Progresji.

Lista utworów:

Modern Primitive

01. Bop!
02. Dark Matter
03. Mighty Messengers
04. The Lost Chord
05. Upanishads
06. Fast Note People
07. And We Are One
08. Never Forever
09. Lights Are On
10. No Pockets
11. Pink and Blows Over: Part 1
12. Pink and Blows Over: Part 2 (Mars Attack)
13. Pink and Blows Over: Part 3 (Jazzbo Paddle-foot)

Passion and Warfare 25th Anniversary Edition

01. Liberty
02. Erotic Nightmares
03. The Animal
04. Answers
05. The Riddle
06. Ballerina 12/24
07. For Love Of God
08. The Audience ls Listening
09. I Would Love To
10. Blue Powder
11. Greasy Kid's Stuff
12. Alien Water Kiss
13. Sisters
14. Love Secrets
15. Lovely Elixir (Bonus)
16. And We Are One (Solo #2) (Bonus)
17. As Above (Bonus)
18. So Below (Bonus)