World On Fire - nowy album Yngwie Malmsteena

Newsy
World On Fire - nowy album Yngwie Malmsteena

Najnowszy album Yngwie Malmsteena będzie nosić tytuł "World On Fire" i ukaże się 1 czerwca.

"To płyta w stylu Malmsteena, ale mogę powiedzieć, że nieco różni się od pozostałych" - powiedział gitarzysta. "Przede wszystkim sam nagrałem wszystkie partie wokalne. Kiedy śpiewałem w przeszłości, zawsze był to materiał bluesowy. Tym razem jednak postanowiłem zaśpiewać zgodnie z moim stylem komponowania, dlatego brzmi to inaczej. To mocna płyta, wiele fragmentów jest technicznie bardzo skomplikowanych, ale całość jest również urozmaicona."

Oprócz śpiewu i oczywiście partii gitary, Yngwie Malmsteen nagrał również ścieżki basu oraz większość partii klawiszy. Dodatkowe klawisze to zasługa Nicka Marinovica, za perkusją zasiadł Mark Ellis. Na płycie usłyszymy również sekcję smyczkową oraz chór.

"Spędziłem dwa lata pracując nad nowym materiałem, koncertując, nagrywając, koncertując i znowu nagrywając. Ten system okazał się jednak dla mnie bardzo korzystny. W przeszłości pisałem utwory, ćwiczyłem je z pozostałymi muzykami, dokładałem dodatkowe ścieżki, a następnie nagrywałem te kompozycje, miksowałem, a wreszcie uczyłem się wykonywać je na żywo. Potem ten proces rozpoczynał ponownie i wyglądał w ten sam sposób. Taki system niekoniecznie sprzyja tworzeniu najlepszej muzyki. Dzisiaj, w bardzo przewrotny sposób, sytuacja na rynku muzycznym wytworzyła bardziej inspirujące środowisko, które mi odpowiada. Mogę tworzyć i nagrywać kiedy w każdym momencie. Moje studio nagrań jest otwarte 24 godziny na dobę. Nagrywam kiedy chcę i to jest wspaniałe."

Lista utworów:

01. World On Fire
02. Sorcery
03. Abandon
04. Top Down, Foot Down
05. Lost In The Machine
06. Largo - EBM
07. No Rest For The Wicked
08. Soldier
09. Duf 1220
10. Abandon (Slight Return)
11. Nacht Musik