Minsk w sierpniu w Poznaniu

Newsy
Minsk w sierpniu w Poznaniu

28 sierpnia w poznańskim klubie U Bazyla wystąpi Minsk. W roli supportu zobaczymy Kowloon Walled City.

Minsk to jedna z tych formacji, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdołały rozpętać istne post-metalowe szaleństwo i stać się jednym z najważniejszych reprezentantów tego nurtu. Wraz z każdą kolejną płytą, pochodzący ze stanu Illinois Minsk wzbudza ogromne emocje fanów nowych doznań w świecie ciężkiej muzyki i skutecznie tych doznań dostarcza, o czym przekonuje wydany na początku 2015, ostatni album "The Crash & the Draw".

W ciągu kilkunastu lat działalności Minsk nie tylko współtworzył dzisiejszy wzorzec post-metalu, lecz zdołał również wytyczyć swoją własną brzmieniową ścieżkę. Charakterystyczny sludge'owy trans umiejętnie połączony został z melancholijną melodyką, a gitarowy rdzeń wzbogaciły sample i partie keyboardu. Ten dualizm muzyki Amerykanów odzwierciedla również nazwa grupy, odwołująca się do stolicy Białorusi - symbolu upadku imperium sowieckiego i stopniowego odradzania się z jego ruin. Twórczość Minsk to długie i monumentalne zapisy introspektywnych podróży, którymi muzycy oczarowali publiczność już na etapie debiutanckiej płyty "Out of the Center Which is Neither Dead Nor Alive" (2005, At a Loss) i przełomowego krążka "The Ritual Fires of Abandonment" (2007, Relapse). Warto będzie do tej podróży dołączyć.

Po premierze powrotnej płyty "The Crash & the Draw", Minsk koncertowali po Stanach Zjednoczonych, m.in. wraz z Cult of Luna, oraz w Europie, gdzie prócz prestiżowych imprez formatu holenderskiego Roadburn Festival, zagrali koncerty klubowe. Jednym z nich był zeszłoroczny występ w warszawskiej Hydrozagadce. Niespełna półtora roku od tamtego wydarzenia, Amerykanie powrócą do Polski. Jedyny ich koncert w naszym kraju odbędzie się w poznańskim Klubie u Bazyla.

28.08.2016
U Bazyla / Poznań


Bilety:
50 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)

Bilety dostępne TUTAJ​

Wydarzenie na FB