Konkurs: do wygrania 10 egzemplarzy 2xDVD Iron Maiden "Flight 666"

Newsy
Konkurs: do wygrania 10 egzemplarzy 2xDVD Iron Maiden "Flight 666"

Wygraj jeden z dziesięciu egzemplarzy specjalnej, dwupłytowej edycji nowego DVD zespołu Iron Maiden: Flight 666!

45 dni podróży zespołu Iron Maiden przedstawia ich najnowsze wydawnictwo DVD "Flight 666". My natomiast w ciągu dziesięciu dni rozdamy dziesięć egzemplarzy dwupłytowej wersji tego wydawnictwa, co daje łącznie prawie cztery godziny oglądania. Codziennie rozdamy jeden taki komplet. Również każdego dnia pojawi się na tej podstronie jedno pytanie bądź zadanie, które trzeba będzie wykonać. Na bieżąco będziemy podawać nazwiska zwycięzców.

Odpowiedzi należy wysyłać pod adres e-mail konkurs@magazyngitarzysta.pl

Brane pod uwagę będą tylko maile o tytule IRON MAIDEN i z pełnymi danymi adresowymi w treści.

 

ZADANIE 1: Napisz maksymalnie w kilku zdaniach dlaczego to Ty powinieneś/aś otrzymać nagrodę.
ZWYCIĘZCA: Łukasz Sowa ze Stalowej Woli

Odpowiedź Łukasza była ujmująca za serce: "Powinienem otrzymać nowe DVD Iron Maiden, gdyż jest to jedyne wydawnictwo, którego brakuje mi do kompletu dyskografii. Poza tym, siedzę w pracy w biurze i chętnie umiliłbym sobie czas i pokryjomu przed szefem na słuchawkach do Skypa posłuchał i pooglądał coś innego niż Excel albo Word, tupiąc nogą i podskakując na ergonomicznym fotelu w rytm The Number of The Beast - oczywiście podczas przerwy obiadowej. :)" - wysyłamy DVD i pozdrawiamy szefa.

ZADANIE 2: Wyślij nam zdjęcie, na którym znajdziesz się wraz z elementem związanym z Iron Maiden. Może to być foto z koncertu, w koszulce zespołu, z płytą w dłoni czy kartką z logo.
ZWYCIĘZCA: Michał Szarowicz z Gorlic

Czyżby grupa z Gorlic wybierała się właśnie na koncert Ironów...?

ZADANIE 3: Odpowiedz na pytanie, czyja książka zainspirowała Maidenów do nagrania płyty "Seventh Son Of A Seventh Son".
ZWYCIĘZCA: Maciej Bylinek z Łomży

Odpowiedź brzmi: Autorem książki był Orson Scott Card.

ZADANIE 4: Odpowiedz na pytanie, o jakim wydarzeniu opowiada utwór "Aces High"?
ZWYCIĘZCA: Dariusz Zięba z Bydgoszczy

Odpowiedź brzmi: Piosenka opowiada historię brytyjskiego lotnika RAF-u podczas Bitwy o Anglię.

ZADANIE 5: Odpowiedz na pytanie, który z członków Monty Pythona zagrał rolę nauczyciela w klipie promocyjnym "Can I Play With Madness"?
ZWYCIĘZCA: Kazimierz Hamiga z Zakliczyna

Odpowiedź brzmi: W teledysku wystąpił Graham Chapman.

ZADANIE 6: Bez wątpienia kochasz Magazyn Gitarzysta (a jeszcze bardziej MagazynGitarzysta.pl). Zrób sobie zdjęcie z naszym Magazynem lub uruchomioną stroną internetową w tle i wyślij do nas. PS. Wybaczcie to zadanie, zmęczenie piątkowe daje się we znaki :-)) Rozwiązanie tym razem w poniedziałek.
ZWYCIĘZCA: Dawid Cierpiał z Siemianowic Śląskich

Zwycięska fotografia wygląda właśnie tak... choć problem mieliśmy nie lada. Interesujące, że sporo osób wpadło na pomysł by przedstawić się jako osoby czytające Gitarzystę... w wannie.

ZADANIE 7: Odpowiedz na pytanie, na której stronie w numerze czerwcowym Gitarzysty pojawiła się reklama nowego wydawnictwa Iron Maiden? KTO PIERWSZY TEN LEPSZY!
ZWYCIĘZCA: Maciej Rogowski z Nowego Sącza

Odpowiedź brzmi: na stronie numer 56.

ZADANIE 8: Odpowiedz na pytanie, jak nazywa się iluzjonista, który występował z Iron Maiden w roku 1993?
ZWYCIĘZCA: Dorota Sobczuk z Łodzi

Odpowiedź brzmi: Simon Drake.

ZADANIE 9: Odpowiedz na pytanie: "Whatever the problem, Clint Eastwood's gonna fix it!" - jaki utwór na albumie "A Real Dead One" jest zapowiadany tymi słowami?
ZWYCIĘZCA: Anna Kotula z Rzeszowa

Odpowiedź brzmi: "Where Eagles Dare"

Jutro ostatnie zadanie konkursowe. Dzięki za mnóstwo maili. Chętnie obdarowałbym Was wszystkich, ale EMI pewnie by zbankrutowało, a tego nie chcemy :-) Nie piszę Wam, o której godzinie możecie spodziewać się kolejnej bitwy, gdyż o 5:30 rano wrócę z koncertu Nine Inch Nails (UP THE NIN!). Gotujcie się, bo o ile nic nowego nie wpadnie mi do głowy, zadanie będzie na czas: "kto pierwszy, ten lepszy".

ZADANIE 10: Proszę Państwa, ja już po koncercie Nine Inch Nails. Przewrócili mi świat do góry nogami. Druga doba = zero snu. Dlatego też szybki konkurs zanim "zejdę". Pierwsza osoba, która zadzwoni do mnie pod numer xxx [konkurs rozwiązany] wygrywa ostatnie DVD.
ZWYCIĘZCA: Paweł Wyszomirski z Nasielska

Poniżej przypomnienie informacji na temat "Flight 666":

Wczesne recenzje pokazów specjalnych filmu "Flight 666" przyniosły fenomenalną reakcję mediów i fanów. Nagrany w technologii HD dokument "Flight 666" został wyreżyserowany przez Sama Dunna i Scota McFadyena we współpracy z wielokrotnie nagradzaną ekipą filmową z Banger Productions. "Flight 666" to wejście za kulisy ogromnego przedsięwzięcia jakim była ostatnia trasa koncertowa Iron Maiden. Wydawnictwo "Flight 666" ukaże się w formatach 2 DVD, 2 CD, 2 VL oraz w formacie Blu-Ray. Zachwycająca ścieżka dźwiękowa w formacie 5.1 została specjalnie stworzona przez producenta Maidenów, Kevina Shirleya.
 
Wydawnictwo "Flight 666" dokumentuje w fascynujący sposób legendarną trasę koncertową "Somewhere Back In Time World Tour", podczas której zespół przemierzył 50 000 mil, grając 23 koncerty na pięciu kontynentach w ciągu 45 dni.
 
Jedną z "gwiazd" filmu jest dostosowany specjalnie do upodobań i potrzeb muzyków Boeing 757 nazywany Ed Force One. Samolot na swoim pokładzie mieści zarówno zespół jak i całą jego obsługę oraz 12 ton sprzętu scenicznego. Za sterami Ed Force One zasiadł sam Bruce Dickinson, posiadający wszelkie uprawnienia pilota pozostającego Kapitanem w czynnej służbie Linii Lotniczych Astraeus.

Udając się lotem 666 w niezwykłą podróż po świecie z Bombaju do Sydney, z Tokio do Los Angeles, z Miasta Meksyk na Kostarykę, z Bogoty do Sao Paulo, z Buenos Aires i Santiago do Nowego Jorku i Toronto oraz miejsc pomiędzy nimi, towarzyszymy zespołowi na pokładzie samolotu, w drodze pomiędzy koncertami, za kulisami, w barze i podczas krótkich chwil odpoczynku.

"Flight 666" (nazwany tak od oficjalnego numeru lotu w liniach lotniczych) ukazuje sposób, w jaki tak naprawdę narodził się ten wyjątkowy pomysł na trasę koncertową. Dokument zawiera także niektóre z najbardziej spektakularnych materiałów filmowych dotyczących zespołu, nakręconych w miejscach koncertów oraz poza nimi. 
 
Specjalny dodatek dla fanów stanowi dołączona do DVD druga płyta, zawierająca pełny zapis z planu zdjęciowego z pierwszej części trasy z 2008 roku. Szesnaście utworów z szesnastu różnych miast w jedenastu krajach całego świata we wspaniały sposób ukazuje niesłychanie zróżnicowane miejsca i kultury.

Manager zespołu Rod Smallwood komentuje:
"To było gigantyczne przedsięwzięcie. Aż trzy lata zajęło zebranie zespołu, obsługi i sprzętu w olbrzymim latającym "autobusie dostawczym", przejście przez te wszystkie długie i męczące przygotowania, przepisy bezpieczeństwa i planowanie, faktyczne nagrywanie i filmowanie samej trasy, okres poprodukcyjny i montaż wszystkich tych kawałków w najlepszej możliwej jakości dla naszych fanów."
 
"To wspaniałe, że możemy zapewnić naszym fanom możliwość zobaczenia tego wszystkiego w wersji cyfrowej. Bardzo satysfakcjonujące było także to, że film "Flight 666" wygrał prestiżową nagrodę festiwalu filmowego SXSW jako najlepszy dokumentalny film muzyczny".
 
Trasa Iron Maiden "Somewhere Back in Time Tour" zgromadziła na koncertach niemal 2 miliony fanów w 39 krajach, a z tego co wiem z bycia managerem Maidenów przez wszystkie te lata, nasi fani nie lubią czekać zbyt długo, zatem jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że film tak szybko po swojej premierze kinowej ukaże się na DVD.

"To wydawnictwo zamyka rozdział absolutnie wspaniałego doświadczenia zagłębienia się w przeszłość przez grupę, przeze mnie, całą obsługę i, miejmy nadzieję, wszystkich naszych fanów. Po lecie i odrobinie zasłużonego czasu wolnego, skoncentrujemy się z zespołem na tym, co "nowe", zaczynając od zebrania materiału na całkiem nowy album studyjny, który chcemy ukończyć koło 2010 roku. A potem, oczywiście, będziemy oczekiwać na kolejne spotkanie ze wszystkimi naszymi fanami!!"
 
Film "Flight 666" zostanie wydany w następujących formatach:
 
- płyta długogrająca w formacie Blu-ray z materiałem filmowym "Flight 666: The Film" i materiałem z koncertu "Flight 666: The Concert" (215 minut)
- podwójny album DVD: pierwsza płyta: film "Flight 666: The Film" (112 minuty), druga płyta: koncert "Flight 666: The Concert" (104 minuty).
- limitowane wydanie podwójnego albumu DVD (Limited Edition Deluxe Double DVD) z trzydziestostronicową książeczką
- oryginalna ścieżka dźwiękowa "Flight 666: The Original Soundtrack Album" - podwójne CD 
- oryginalna ścieżka dźwiękowa w limitowanym wydaniu na podwójnej płycie winylowej "Flight 666: The Original Soundtrack Album". 

45 dni w drodze podczas najbardziej brawurowej trasy koncertowej świata - Iron Maiden "Flight 666" - premiera 25 maja 2009!

 

Magazyn GITARZYSTA objął patronat nad wydawnictwem.