Polski koncert Ugly Kid Joe

Newsy
Polski koncert Ugly Kid Joe

22 października w warszawskiej Proximie wystąpi amerykańska formacja Ugly Kid Joe.

Ugly Kid Joe, którzy zaczęli jako cover band Black Sabbath, szybko stali się jednym z najistotniejszych zespołów na kalifornijskiej scenie muzycznej. Unikalny styl Ugly Kid Joe to połączenie hard rocka, southern, funku, rapu i thrashu.

Zespół zadebiutował w 1991 roku z EPką "As Ugly As They Wanna Be" i natychmiast osiągnął sukces, sprzedając ponad 2 miliony kopii i jednocześnie stając się najlepiej sprzedającą się debiutancką EPką na świecie. Po kilku trasach koncertowych z takimi wykonawcami jak Black Sabbath, Def Leppard, czy Motörhead, Ugly Kid Joe wydali swoją pierwszą płytę, "America’s Least Wanted", która pokryła się dwukrotną platyną w Stanach Zjednoczonych. Drugi album "Menace to Sobriety", również spotkał się ze świetnymi recenzjami na całym świecie, jednak po problemach z wytwórnią i średnim przyjęciu kolejnej płyty formacja wyruszyła w pożegnalną trasę koncertową i przerwała działalność z 5 milionami sprzedanych płyt na koncie.

Ugly Kid Joe powrócili w 2011 roku z nową EPką zatytułowaną "Stairway to Hell" i od tamtego czasu nieustannie są w trasie, odwiedzając zarówno ojczyste Stany Zjednoczone, jak i Australię czy Azję. W 2013 roku zawitali także do Polski, dając niezapomniany koncert na Przystanku Woodstock.

Teraz formacja promuje ostatnią płytę, "Uglier Than They Used ta Be", wydaną po 19 latach przerwy. W ramach światowej trasy zawita także do Polski.

22 październik 2016
Warszawa / Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99


Godziny:
wejście: 19:00,
początek: 20:00

Cena biletów:
79 zł (przedsprzedaż)
90 zł (w dniu koncertu)

Miejsca zakupu biletów: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn