Jakob w Polsce już w tym tygodniu

Newsy
Jakob w Polsce już w tym tygodniu

Jakob, jeden z pionierów post-rocka obok Mogwai, Explosions in the Sky czy Russian Circles wraca do Polski na jedyny koncert. Zespół zagra 6 maja w warszawskiej Hydrozagadce.

Muzycy są skromni, kiedy przychodzi do oceniania ich wkładu w rozwój gatunku. "Zawsze dziwnie się słucha takich słów. Jesteśmy po prostu trójką facetów z małego miasta w Nowej Zelandii. Kiedy zaczynaliśmy nie było wielu zespołów grających w podobnym stylu, dlatego mówią o nas jak o jednych z pionierów" - mówią muzycy.

Trio z Napier docenili także swego czasu członkowie słynnych zespołów - Toola i Neurosis, którzy wybierali ich na supporty. "Występ przed Toolem był spełnieniem marzeń. W liceum graliśmy ich covery i nie przypuszczaliśmy, że jednego dnia osobiście zostaniemy o to poproszeni. Propozycja ze strony Neurosis także była dla nas wielkim zaszczytem" - wspominają.

Na koncie mają także wspólne występy z m.in. Russian Circles i Mono. W obecnym roku grupa była jednym z czołowych zespołów festiwalu Roadburn w Holandii.

Jakob drugi rok z rzędu jest na europejskiej trasie, jak gdyby chciał wynagrodzić fanom lata milczenia. Ostatni album, "Sines" z 2014 ukazał się po ośmiu latach przerwy. "Po zakończeniu trasy z ISIS w 2008 roku rozpoczęliśmy pracę nad nowym materiałem, ale kilka miesięcy później musiałem przejść operację nadgarstka. Potem wróciliśmy do koncertowania, co spowodowało kolejne urazy. Te przerwy wstrzymywały proces tworzenia i nagrywania nowego materiału" - wyjaśnia perkusista Jason Johnston.

Długo oczekiwana płyta zebrała świetne recenzje. "Ten album jest na pewno naszym najbardziej eklektycznym i dopracowanym krążkiem. Czy jednak najbardziej kompletnym? Nagrania, które znalazły się na "Solace" powstały bardzo naturalnie, ten album jest bardzo spójny. Ja postawiłbym je na równi" - ocenił.

Jakob po raz pierwszy wystąpił w Polsce 9 maja 2015 roku w wypełnionej Hydrozagadce. Ponownej wizyty w naszym kraju fani post-rocka nie mogą przegapić!

W roli supportu wystąpi Tsima.

6.05.2016
Klub Hydrozagadka / Warszawa, ul. 11 listopada 22


Bilety:
40 zł (przedsprzedaż)
50 zł (w dniu koncertu)

Bilety w przedsprzedaży dostępne wyłącznie na Bilety24.pl.

Wydarzenie na FB

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.