Dzień Gitary z Jennifer Batten

Newsy
Dzień Gitary z Jennifer Batten

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016 roku, zapowiada się bardzo ciekawie, a to za sprawą kolejnego, wyjątkowego wydarzenia z okazji 18. urodzin Hard Rock Pubu Pamela.

Tego wieczoru, w ramach kolejnego Dnia Gitary, wystąpi w klubie legendarna, ceniona na całym świecie gitarzystka - Jennifer Batten ze swoim zespołem. Przez 10 lat współpracowała z królem popu - Michaelem Jacksonem. Artystka była członkinią jego zespołu od 1987 roku, a więc od czasu premiery albumu "Bad", aż do 2009 roku, występując w tym czasie na światowych trasach Michaela Jacksona promujących albumy "Bad", "Dangerous" i "HIStory". Jej pierwszy solowy album "Above Below and Beyond"(1992) został wyprodukowany przez gitarzystę Steviego Wondera, Michaela Sembello. Na swoim koncie ma ona jeszcze dwa albumy: "Jennifer Batten's Tribal Rage: Momentum"(1997) oraz "Whatever"(2007). W trakcie swojej kariery Jennifer Batten nagrywała i występowała nie tylko z Michaelem Jacksonem, ale również z takimi gwiazdami jak Jeff Beck, Carmine Appice czy Slash. Czytelnicy najsłynniejszego magazynu gitarowego "Guitar Player" okrzyknęli ją mianem najlepszej gitarzystki świata. Tym samym znalazła się w gronie takich osobistości jak Eric Clapton, Pat Metheny czy Kirk Hammett. W 2016 roku otrzymała nagrodę SHE ROCKS - przyznawaną najbardziej zasłużonym kobietom w branży muzycznej.

Tego wieczoru na scenie Hard Rock Pubu Pamela wystąpi również, porównywany do młodego Seasick Steve'a, angielski wokalista, instrumentalista i kompozytor Sam Jones. Muzyk gra na gitarze od dwunastego roku życia. Jego twórczość charakteryzuje unikalna mieszanka popu, grunge, bluesa i rocka. W trakcie swoich oldskulowych występów prezentuje umiejętności nabyte zarówno w trakcie grania na streecie, jak i w małych, klimatycznych klubach. Na jego muzykę szczególny wpływ wywarła współpraca z zespołem The Berlin Lights oraz z takimi osobowościami jak lider zespołu UK Subs - Charlie Charper.

Gościem specjalnym Dnia Gitary będzie Mark Olbrich. Mieszkający na stałe w Londynie muzyk od kilku lat merytorycznie wspiera to wydarzenie. Warto przypomnieć spotkanie, które artysta poprowadził wspólnie ze swoim wieloletnim przyjacielem, Zbigniewem Hołdysem w ramach Dnia Gitary 2014. W trakcie wieczoru nastąpi również prezentacja reedycji winylowego albumu jego grupy Mark Olbrich Blues Eternity pt.: "Live at Pamela Blues", przygotowanej z okazji Record Store Day 2016.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Całość poprzedzą warsztaty gitarowe rozpoczynające się o godzinie 17.00. Prowadzącymi będą Krzysztof "pARTyzant" Toczko oraz Jennifer Batten, zaś gośćmi specjalnymi zajęć Mark Olbrich oraz Sam Jones.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym wydarzenia.