Alec Empire jako support przed Nine Inch Nails

Newsy
Alec Empire jako support przed Nine Inch Nails

Alec Empire wystąpi 23 czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich jako support przed Nine Inch Nails.


Po przyjętej entuzjastycznie, wydanej w 2008 roku, płycie The Golden Foretaste of Heave, czołowy antybohater berlińskiej sceny muzycznej Alec Empire wypuszcza teraz 7-trackowy mini album Shivers. Daje on przedsmak materiału, który znajdzie się na niecierpliwie oczekiwanej, planowanej na koniec tego roku, nowej płycie.

Shivers to najnowszy produkt założonej przez Aleca Empire i Nic Endo firmy producenckiej The Hellish Vortex. THV mieści się w centrum Berlina, w przerobionym na studio magazynie, którego wystrój nawiązuje do "Odysei Kosmicznej" Stanley'a Kubricka.

W ubiegłym roku Alec Empire ogłosił zmianę kierunku - odejście od swojego "firmowego" brzmienia digital hardcore w stronę czegoś, co nazwał "brzmieniem nowego Berlina". Ta dźwiękowa rewolucja poskutkowała ciągiem ciekawych projektów, takich jak współpraca z grupą Raveonettes, których singiel został zremiksowany przez  Nic i Aleca, czy pracą nad singlem Patricka Wolfa Vultures. Natomiast ulubieniec blogosfery i NME, Big Pink wziął udział w nagraniu kilku utworów z nowej płyty Aleca.

Ostatnie miesiące były okresem najbardziej wzmożonej i różnorodnej działalności artysty. Tych, którzy pamiętają go głównie jako "terrorystę industrialnego hałasu", z czasów kiedy wystąpił na okładce magazynu "Kerrang!", czeka duża niespodzianka. Nie dający się zaszufladkować, muzyk pracuje z całą rzeszą różnorodnych artystów, takich jak Thurston Moore, Jon Spencer, Dan The Automator czy "zły chłopiec" Definitive Jux - Jaime Meline aka El-P.