Al Di Meola zagra 1 maja we Wrocławiu

Newsy
Al Di Meola zagra 1 maja we Wrocławiu

Al Di Meola, amerykański wirtuoz gitary dołącza do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która 1 maja we Wrocławiu będzie próbowała ustanowić nowy Rekord Guinnessa w ilości wspólnie grających gitarzystów.

Artysta zagra krótki recital dla tysięcy gitarzystów zgromadzonych na wrocławskim rynku, a o godz. 18.00 wystąpi z kameralnym koncertem w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, w którym wspomagać go będą: wirtuoz gitary akustycznej Adam Palma oraz wybitny gitarzysta klasyczny Krzysztof Pełech.

Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najważniejszych i najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć aż 13 nagród prestiżowego "Guitar Player Poll" - najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście "Gallery of Greats".

Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 legendarne albumy i otrzymał nagrodę Grammy i Złote Płyty za "No Mystery" i "Romantic Warrior". Po odejściu z Return to Forever Al Di Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która zaowocowała ponad dwudziestoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin - Al Di Meola - Paco De Lucia. Współpracował również z takimi sławami, jak Paul Simon, Phil Collins, Carlos Santana, Larry Coryell, Steve Winwood, Wayne Shorter, Herbie Hancock i Stevie Wonder.

Al Di Meola uczestniczył już w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu w roku 2011 - po pięciu latach powraca, by znów oddać muzyczny hołd Jimiemu Hendrixowi.

Al Di Meola / Adam Palma / Krzysztof Pełech
1.05.2016
Wrocław / Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1


bilety:
120 zł - I miejsca,
90 zł - II miejsca,
50 zł - wejściówki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016

Wejściówki będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016

Bilety i wejściówki upoważniają również do późniejszego uczestnictwa w Koncercie Gwiazd:
1.05.16 godz. 17.30 Pergola - Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Status Quo, Within Temptation, DragonForce, Guano Apes, Dżem, Scott Henderson

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl