Mural Davida Bowie - ostatnie dni zbiórki

Newsy
Mural Davida Bowie - ostatnie dni zbiórki

Przed nami ostatnie cztery dni zbiórki crowdfundingowej na mural Davida Bowie, który w kwietniu ma powstać na warszawskim Żoliborzu przy ul. Marii Kazimiery 1. Inicjatorem akcji jest stowarzyszenie Stacja Muranów.

Do tej pory na portalu WspieramKulturę udało się zebrać blisko 20 tys. zł. Akcję wsparło 169 osób. Brakuje jeszcze nieco ponad 6 tys. zł. Darczyńcy - w zależności od wysokości wpłaconej kwoty - mogą liczyć m.in. na imienne podziękowanie na muralu, darmową kawę w Stacji Muranów, indywidualny spacer szlakiem murali, gadżety z wizerunkiem Davida Bowie oraz płyty.

Organizatorzy akcji mają już zgodę na wykonanie muralu oraz sponsorów chętnych wesprzeć inicjatywę. "Chcemy w ten sposób oddać hołd zmarłemu w styczniu muzykowi i upamiętnić jego krótki pobyt w polskiej stolicy, który zaowocował utworem "Warszawa" na płycie "Low". Niewielu światowej sławy artystów ma tak dosłowne konotacje z naszym miastem, wykorzystajmy to. W tym roku, zdaniem biografów Bowiego, mija dokładnie 40 lat od tego zdarzenia" - mówi Łukasz Prokop, wiceprezes Stacji Muranów.

Organizatorzy akcji w pierwszej kolejności ogłosili dwuetapowy konkurs. Wpłynęło ponad 20 prac. W pierwszym etapie, zgodnie z założeniami konkursu, prace zostały poddane pod ocenę jury, w skład którego weszli zarówno fachowcy od street artu, przedstawiciele sponsorów jak i miejscy urzędnicy (ściana, na której powstanie mural, jest własnością ZGN).

W głosowaniu na projekt muralu internauci wybrali pracę autorstwa Dawida Celeka.

Wpłaty oraz więcej informacji na stronie: http://wspieramkulture.pl/David