Drugi koncert Dead Meadow w Polsce

Newsy
Drugi koncert Dead Meadow w Polsce

Nie tylko w Warszawie, ale również we Wrocławiu amerykańska formacja Dead Meadow. Koncert we wrocławskim Firleju odbędzie się 9 czerwca.

Dead Meadow to nietuzinkowe połączenie riffów spod znaku Black Sabbath, sennej otoczki zamazanych przyjemności oraz melodyjnego nucenia wokalisty - Jasona Simona. Choć muzykom nieobce jest różnorodne brzmienie amerykańskiego indie rocka, muzyka Dead Meadow pełnymi garściami czerpie z twórczości takich legend jak Pink Floyd czy Led Zeppelin.

Dead Meadow wystąpi 9 czerwca we wrocławskim Fireju w ramach Before Asymmetry, imprezy zapowiadającej tegoroczną edycję Asymmetry Festival. Dzień później zespół zawita do warszawskiej Hydrozagadki.

09.06.2016
Firlej / Wrocław
godz. 20:00

Bilety:
45 zł (przedsprzedaż)
60 zł (w dniu koncertu)

Organizator: Firlej

10.06.2016
Hydrozagadka/Warszawa

godz. 20:00

Bilety:
49 zł - TUTAJ
59 zł - Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, klub Hydrozagadka
69 zł - w dniu koncertu

Organizator: PW Events

Dead Meadow powstał w Waszyngtonie w 1998 r i od początku był mocno związany z lokalną sceną hc/punk, mimo że grał zgoła odmienną muzykę. Melodyjne połączenie psychodelii lat '60 i hard rocka lat '70 z tekstami nawiązującymi do dzieł literackich J.R.R. Tolkiena i H.P. Lovecrafta zafascynowało mentorów waszyngtońskiej sceny - zespół Fugazi. Debiutancki album, zatytułowany po prostu "Dead Meadow" ukazał się w 2000 roku nakładem Tolotta Records, wytwórni należącej do basisty Fugazi, Joe Lally. Od tamtej pory Dead Meadow konsekwentnie realizuje swoją muzyczną stylistykę, coraz bardziej zbliżając się w stronę cięższego - stonerowego grania. Ich ostatni album nagrany w 2013 "Warble Womb" to klasyczna stoner rockowa pozycja, dodatkowo nagrana z perkusistą z oryginalnego składu - Markiem Laughlinem, który powrócił po kilku latach absencji.