The Community of Hope - nowy teledysk PJ Harvey

Newsy
The Community of Hope - nowy teledysk PJ Harvey

Można już zobaczyć najnowszy teledysk PJ Harvey nakręcony do utworu "The Community of Hope" promującego nadchodzący album "The Hope Six Demolition Project".

"The Hope Six Demolition Project" ukaże się 15 kwietnia. Płyta została nagrana w zeszłym roku w londyńskiej rezydencji Somerset House. Na jej powstanie wpływ miały ostatnie podróże PJ Harvey. W ciągu ostatnich lat wokalistka odwiedziła Kosowo, Afganistan i Waszyngton "Kiedy piszę piosenkę, wizualizuję sobie cały obraz. Widzę kolory, porę dnia, nastrój, zauważam zmianę światła, poruszające się cienie, wszystko w jednym obrazku. Zbieranie informacji z drugiej ręki, nie było tym, o czym chciałam pisać. Chciałam poczuć powietrze, glebę i spotkać ludzi z krajów, którymi byłam zafascynowana" - mówi Harvey.

Za reżyserię teledysku do utworu "The Community of Hope" odpowiedzialny jest Seamus Murphy - wielokrotnie nagradzany fotograf i twórca filmowy.

"The Hope Six Demolition Project" będzie dostępny na winylu, CD i w formie cyfrowej.

Lista utworów:
1. The Community of Hope
2. The Ministry of Defence
3. A Line in the Sand
4. Chain of Keys
5. River Anacostia
6. Near the Memorials to Vietnam and Lincoln
7. The Orange Monkey
8. Medicinals
9. The Ministry of Social Affairs
10. The Wheel
11. Dollar, Dollar

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

PJ Harvey czerwcu rozpocznie europejską trasę koncertową, w ramach której będzie występować na letnich festiwalach. 29 czerwca odwiedzi Polskę, gdzie wystąpi na Open'er Festival 2016 w Gdyni.