Apteka, Major Kong i Kapitan Bongo w Hydrozagadce

Newsy
Apteka, Major Kong i Kapitan Bongo w Hydrozagadce

Deerhunter Booking i Klub Hydrozagadka zapraszają na muzyczny wieczór, w ramach którego zagrają: legenda polskiej sceny - Apteka, instrumentalne trio eksplorujące ciężkie brzmienia - Major Kong oraz stonerowy Kapitan Bongo, który niedawno wydał debiutancki album "Skibi".

Będzie to koncert premierowy, podczas którego po raz pierwszy będzie można nabyć krążek Kapitana Bongo.

Apteka Jędrzeja "Kodyma" Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu. Pomimo wielu metamorfoz, zmian personalnych, zespół wydał kilka krążków ("Synteza", "AAA...", "Big Noise", "Narkotyki", "Live'92", "Urojone całe miasto", "Menda", "Spirala") i ma w swoim dorobku setki koncertów, nagrody i wyróżnienia prestiżowych periodyków muzycznych. Apteka to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Zespół gra dwugodzinny materiał zawierający utwory ze wszystkich dotychczas wydany płyt oraz utwory premierowe.

Obecnie Apteka przygotowuje się do trasy koncertowej z okazji 25 lecia powstania zespołu. Podczas koncertów fani będą mieli okazję usłyszeć najlepsze utwory grupy w nowych aranżacjach, a także piosenki premierowe. Gościem specjalnym zespołu podczas występów na żywo będzie Igor Pudło współtwórca sukcesu Skalpela - najbardziej znanego na świecie polskiego duetu producenckiego. Igor Pudło został też zaproszony do pracy przy tworzeniu unikatowego wydawnictwa, które będzie promować jubileuszową trasę Apteki. Będzie to płyta zawierająca 25 piosenek - w tym dwie premierowe. Oprócz tradycyjnego krążka CD, zostanie również wydana limitowana wersja w formie podwójnego LP na winylu oraz DVD, na którym znajdą się archiwalne materiały Apteki.

Major Kong narodził się pod koniec 2010 r. w Lublinie. Od początku stanowili instrumentalne trio. Tylko riffy i ciężar eksplodujący z gitar, basu, bębnów, głośnych wzmacniaczy i dużych kolumn. Ich pierwsze wydawnictwo to EP "Orogenesis", następnie w 2012 r. ukazał się płytowy debiut "Doom for the Black Sun". W 2014 r. przenieśli się do Warszawy i wydali "Doom Machine" - drugi album długogrający. Kolejne wydawnictwa w roku 2015 to dwunastocalowy split z Dopelord i EP "Galactic Cannibalism".

Kapitan Bongo pochodzi z Kongo. Wierzy w piwerko, trawę i ładną zabawę. Z mocą czterech elementów aspołecznych przemierza Kosmos i odkrywa krainę Riffu.

8 kwietnia 2016
Klub Hydrozagadka / ul. 11 Listopada 22, Warszawa


Bilety:
35 zł - ograniczona pula biletów
40 zł - przedsprzedaż
45 złotych - w dniu koncertu

Bilety do nabycia TUTAJ.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.