Lana Del Rey i Skrillex headlinerami Orange Warsaw Festival 2016

Newsy
Lana Del Rey i Skrillex headlinerami Orange Warsaw Festival 2016

Lana Del Rey, Skrillex, Die Antwoord, Editors, Skunk Anansie i inni. Poznaliśmy pierwsze gwiazdy Orange Warsaw Festival 2016, który odbędzie się w dniach 3-4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec.

Przed nami 9 edycja festiwalu, który stał się największą i najważniejszą imprezą muzyczną w Warszawie. Ponownie odbędzie się ona na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec, który jest idealnym miejscem do stworzenia festiwalowej atmosfery przy jednoczesnym zachowaniu komfortu dojazdu na koncerty ulubionych wykonawców.

Orange Stage i Warsaw Stage - oto dwa najważniejsze elementy festiwalowej architektury, ale warto będzie zwrócić uwagę także na trybunę główną, która podczas Orange Warsaw Festival nabierze zupełnie nowego charakteru. W sumie, przez kilkanaście godzin, każdego dnia na obu scenach zaprezentuje się około 10 wykonawców.

Poznaliśmy już pierwszych dziesięciu wykonawców, którzy wystąpią w ramach festiwalu. Headlinerami Orange Warsaw Festival 2016 będą Lana Del Rey i Skrillex.

Lana Del Rey to obecnie jedna z najpopularniejszych światowych wokalistek. Prawdziwa ikona stylu. Gwiazda. Trochę w stylu retro, co doskonale koresponduje z jej uwielbieniem dla popkultury lat 50-tych i 60-tych. Na scenie muzycznej pojawiła się dekadę temu, ale to za sprawą intrygującego singla "Video Games" i towarzyszącego mu teledysku o Lanie stało się głośno. Jej debiut, "Born To Die", ukazał się na początku 2012 roku i był jedną z najważniejszych i najlepiej sprzedających się płyt tego roku na świecie. Na kolejnych dwóch albumach "Ultraviolence" i ubiegłorocznym "Honeymoon" Lana Del Rey rozwinęła swoje umiejętności, potwierdzając klasę znakomitej wokalistki i osoby, która świetnie potrafi dobrać sobie studyjnych współpracowników. Lana niezwykle rzadko występuje w Europie. Jej warszawski koncert jest jak na razie jednym z dwóch potwierdzonych występów w tym roku.

Sonny John Moore, czyli Skrillex ma 28 lat i opinię jednego z najważniejszych współczesnych producentów, autora kilkunastu hitów, headlinera największych światowych festiwali i idola milionów osób, które śledzą jego konta w serwisach społecznościowych. Kilka lat temu Skrillex stał się synonimem dubstepu, pseudonimem jednoznacznie kojarzonym z tym niegdyś undergroundowym gatunkiem, dziś brzmieniem obecnym w popowych przebojach, reklamach, serialach czy grach komputerowych. W ciągu ostatnich czterech lat Skrillex zdobył 8 statuetek Grammy. Takim wynikiem nie może pochwalić się żaden twórca nagradzany w kategoriach Dance/Electronica.

Pozostali ogłoszeni wykonawcy to: Die Antwoord, Editors, Skunk Anansie, MØ, Tom Odell, Daughter, XXANAXX i Julia Marcell.

3-4 czerwca 2016
Tor Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec

Karnety Early Bird w promocyjnych cenach 349 zł (dla klientów Orange 297 zł) będą dostępne do 21 marca. Po upływie tego terminu lub wyczerpaniu puli, karnety będą dostępne w sprzedaży w cenach 379 zł (dla klientów Orange 322 zł). Tego samego dnia do sprzedaży trafią bilety jednodniowe w cenie 219 zł (dla klientów Orange 186 zł) oraz bilety ze zniżką dla dzieci. 23 maja cena karnetów wzrośnie do 399 zł (dla klientów Orange 339 zł), a cena biletów jednodniowych wzrośnie do 239 zł (dla klientów Orange 203 zł) i tak pozostanie już do drugiego dnia festiwalu - 4 czerwca.

Po raz pierwszy w historii będzie można kupić karnety na dwa festiwale, których partnerem jest Orange - Orange Warsaw Festival i Open’er Festival powered by Orange. Dla klientów Orange pakiet dwóch karnetów będzie miał promocyjną cenę.

Więcej szczegółów: www.orangewarsawfestival.pl.