Suwałki Blues Festival 2016 - Rozgrzewka

Newsy
Suwałki Blues Festival 2016 - Rozgrzewka

21 kwietnia, na kilka tygodni przed Suwałki Blues Festival 2016, podczas koncertu rozgrzewkowego wystąpi Blues Junkers, triumfator II Konkursu Zespołów Bluesowych SBF 2015.

Znakomite bluesowe granie-rozgrzanie gwarantuje zespół Blues Junkers, który wygrał drugą edycję Konkursu Zespołów Bluesowych podczas Suwałki Blues Festival 2015. W nagrodę grupa otrzymała statuetkę oraz 10 tysięcy złotych. Ponadto zagrali na jednej z głównych scen Suwałki Blues Festival 2015. Do Suwałk zawitają ponownie po reprezentowaniu Polski w European Blues Challenge 2016, który odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia 2016 roku w Torrita di Siena we Włoszech. Możliwość występu w tym prestiżowym konkursie Blues Junkers zapewnili sobie, wygrywając konkurs podczas SBF.

Koncert będzie bezpośrednio transmitowany przez Program Trzeci Polskiego Radia w audycji "Bielszy Odcień Bluesa". W trakcie transmisji będzie można posłuchać nie tylko znakomitego bluesa, ale poznać także szczegóły tegorocznego Suwałki Blues Festival i trzeciej edycji konkursu zespołów bluesowych ramach SBF 2016.

21.04.2016
Suwałki / Duża Scena, Jana Pawła II 5
godz. 21:00


Bilety: 15 zł w kasie SOK i na www.bilety.soksuwalki.eu

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

Zespół Blues Junkers (nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree "Junker Blues") został założony w Warszawie w grudniu 2014 roku. Nazwa zespołu ma wyrażać silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną grupy jest minimalizm - zespół nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje jeden skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego, vintage’owego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.
Skład zespołu: Natalia Abłamowicz - śpiew, kazoo, Dominik Abłamowicz - piano, harmonijka Maciek Sych - gitara Grzegorz Zawiliński - werbel

Suwałki Blues Festival 2016 odbędzie się w dniach 7-10 lipca 2016. Wkrótce więcej szczegółów.

www.bluesjunkers.pl
http://suwalkiblues.com