Kinsky wystąpi we Wrocławiu

Newsy
Kinsky wystąpi we Wrocławiu

29 marca, we wrocławskim klubie Firlej odbędzie koncert jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej alternatywnej sceny muzycznej - grupy Kinsky.

Przed zawieszeniem działalności w 1996 roku, Kinsky zdążył wydać jedną płytę - "Copula Mundi", co wystarczyło, aby okrzyknięto go "najbardziej progresywnym zespołem lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju". Zespół wystąpił w ponad stu miejscach, także poza granicami Polski. Nie były to zwykłe koncerty, raczej multimedialne działania performatywne, łączące wiele dziedzin sztuki.

Zespół unikał typowych wywiadów, zamiast tego tworząc manifesty. Te ideologiczno-artystyczne teksty były odczytywane w mediach i na koncertach grupy. Fragment jednego z nich: "Kinsky prezentuje się pozostawiając dowolność interpretacji i uprawomocniając każdą z nich. Każdy odbiorca jest współtwórcą, gdyż to on napełnia treścią formę podaną przez zespół. Forma ta nie jest ograniczona żadnymi zobowiązaniami strukturalnymi, a więc wydaje się, że liczba interpretacji jest ogromna".

2015 rok okazał się nowym rozdziałem w historii Kinsky’ego. Po blisko dwudziestu latach nieobecności i dwóch latach przygotowań zespół powrócił na scenę i komponuje nowe utwory. Pierwszy koncert odbyły się 17 mają w warszawskiej Hydrozagadce w niemal niezmienionym składzie, z nowym basistą (za Artura Koczergo, który grał w zespole w latach 1992-1996):

Paulus von Kinsky - wokal;
Tony Kinsky - gitara, wokal;
Czubek - perkusja;
Tomecki - gitara basowa

Po entuzjastycznie przyjętym przez publiczność i dziennikarzy koncercie podczas OFF Festival 2015 zespół intensywnie pracował nad reedycją "Copula Mundi". Album ukazał się jesienią na winylu i CD. Premiera długo oczekiwanego drugiego krążka Kinsky’ego zatytułowanego "Praeterito Futurum" planowana jest na wiosnę 2016.

www.kinskyband.pl
https://www.facebook.com/kinskyband

29 marca 2016
Firlej / Wrocław


Bilety:
15 zł (przedsprzedaż)
20 zł (w dniu koncertu)