Hacktivist na dwóch koncertach w Polsce

Newsy
Hacktivist na dwóch koncertach w Polsce

Agencja P.W. Events zaprasza na dwa koncerty brytyjskiej hybrydy rapu i metalu - Hacktivist.

Muzycy po rewelacyjnych koncertach w Polsce w 2015 roku, jako support Enter Shikari, wrócą do nas by promować swój nowy album. Brytyjczycy zagrają 7 marca w warszawskiej Hydrozagadce i 8 marca we wrocławskim Firleju. Będą to pierwsze koncerty Hacktivist w Polsce jako headlinera, a w dodatku zagrają na nich materiał z nadchodzącej płyty "Outside The Box", której premiera zapowiadana jest na 4 marca przez wytwórnię UNFD/Rise Records. Jako support wystąpią polskie zespoły Heroinvain, Mentally Blind (Warszawa), April in Pieces (Wrocław) i Prosty Pistolet.

Harmonogram koncertów:
19:00 - Otwarcie klubu
20:00 - Heroinvain
20:35 - Mentally Blind / April in Pieces
21:10 - Prosty Pistolet
21:50 - Hacktivist

7 marca 2016
Klub Hydrozagadka /Warszawa


Bilety:
45 - http://pwevents.pl/pl/bilety,1,317.html
50 - Ticketpro, Eventim, Biletomat.pl, eBilet, klub Hydrozagadka i Tikeria
55 - w dniu koncertu

8 marca 2016
Klub Firlej / Wrocław


Bilety:
45 - http://pwevents.pl/pl/bilety,1,318.html
50 - Ticketpro, Eventim, Biletomat.pl, eBilet, Rocky Shop i Tikeria
55 - w dniu koncertu

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów.

Wszystko zaczęło się w 2011 roku, kiedy to gitarzysta Timfy James odszedł z zespołu Heart of a Coward. Projekt Hacktivist narodził się we współpracy z lokalnym raperem J Hurleyem, który miał na swoim koncie przygody związane z brytyjską sceną undergroundowego metalu. Ich demo szybko stało się popularne w sieci. Muzycy bez wahania podjęli decyzję o skompletowaniu całego zespołu. Tym sposobem dołączył do nich perkusista Richard Hawking, basista Josh Gurner (ex-Sacred Mother Tongue) i drugi wokalista Ben Marvin (ex-Heart of a Coward). W 2012 roku wydali EP “Hacktivist", której flagowym utworem był singiel “Unlike Us". Utwór w ciągu 48 godzin znalazł się na 2 pozycji listy Amazon UK Metal Chart. Recenzje tego wydawnictwa znalazły się w najważniejszych brytyjskich magazynach muzycznych - o płycie pisał “Metal Hammer", “Rock Sound", a nawet “The Guardian", wszyscy bardzo pozytywnie ocenili ten debiut na brytyjskiej scenie metalowej.

Po tych sukcesach udało im się zagrać jako support na brytyjskiej trasie Enter Shikari, a także rozgrzewali publikę przed Kornem. Wystąpili na europejskich festiwalach, takich jak Sonishpere Festival, Download Festival, Rock am Ring, czy Rock im Park. W 2013 roku nagrali cover utworu "Niggas In Paris", oryginalnie wykonywanego przez Jaya-Z i Kanye Westa, który okazał się prawdziwym hitem. Bardzo udany rok 2013 zamknęli trasą po UK jako headliner, z supportem w postaci The Algorithm. W 2014 roku wypuścili najpierw na światło dzienne utwór "False Idols", który w kilkanaście godzin dotarł na 1 miejsce listy iTunes Metal Chart, a następnie singiel "Deceive and Defy", w którym gościnnie udzielił się wokalista Charlie Holmes (Heart In Hand). We wrześniu 2015 roku odwiedzili po raz pierwszy Polskę, supportując Enter Shikari.

Hacktivist to nietuzinkowa mieszanka brutalnego metalu z motywami typowymi dla grime, czy nawet hardcore. Wszystko okraszone rapowymi wstawkami. Wielu nazywa to nowoczesnym djentem z elementami nu metalu, a muzycy wcale tego nie negują, bo przecież sami grają na 8-strunowych gitarach i 6-strunowym basie, co jest typowe dla osiągnięcia djentowych brzmień.