I Still Do - nowy album Erica Claptona

Newsy
I Still Do - nowy album Erica Claptona

Na 20 maja zapowiedziano premierę najnowszego albumu Erica Claptona, który będzie nosić tytuł "I Still Do".

Producentem nowego materiału jest weteran tego fachu Glyn Johns, który ostatnim razem współpracował z Claptonem przy albumach "Slowhand" (1977) i "Backless" (1978). Eric Clapton: "To była o wiele spóźniona okazja aby ponownie pracować z Glynem Johnsem, tym bardziej, że zupełnie przypadkowo "Slowhand" obchodzi swoją 40 rocznicę." Okładka płyty została stworzona przez Petera Blake'a, który stworzył między innymi ikoniczną okładkę do albumu "Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band" The Beatles.

To nie jedyny związek "I Still Do" z Beatlesami. Jeden z utworów “I Will Be There" zawiera partie śpiewu i gitary akustycznej wykonywane przez muzyka podpisanego jako Angelo Mysterioso. Angelo Mysterioso (a właściwie L'Angelo Misterioso) to natomiast pseudonim, pod którym skrył się George Harrison występując gościnnie w utworze "Badge" umieszczonym na albumie Cream "Goodbye" z 1969 roku. Ponieważ jak wiadomo Harrison zmarł w listopadzie 2001 roku, Clapton prawdopodobnie wykorzystał w tym utworze zarejestrowane wcześniej, archiwalne partie gitarzysty The Beatles. Ostatnim albumem Claptona, na którym gościnnie pojawił się George Harrison jest "Journeyman" z 1989 roku. Z pewnością wkrótce dowiemy się więcej na ten temat.

Na "I Still Do" Clapton ponownie sięgnął po utwór z repertuaru legendarnego bluesmana Roberta Johnsona. Tym razem jest to kompozycja “Stones in My Passway". Ponadto na krążku znalazły się między innymi covery Leroya Carra (“Alabama Woman Blues") oraz Boba Dylana ("I Dreamed I Saw St. Augustine.").

Lista utworów:

01. Alabama Woman Blues
02. Can’t Let You Do It
03. I Will Be There
04. Spiral
05. Catch the Blues
06. Cypress Grove
07. Little Man, You’ve Had a Busy Day
08. Stones in My Passway
09. I Dreamed I Saw St. Augustine
10. I’ll Be Alright
11. Somebody's Knockin'
12. I’ll Be Seeing You

Następca albumu "The Breeze: An Appreciation of J.J. Cale" z 2014 został nagrany w składzie:

Eric Clapton: gitary, tamburyn, śpiew
Henry Spinetti: perkusja
Dave Bronze: bas i kontrabas
Andy Fairweather Low: gitary, spiew
Paul Carrack: Hammondy, śpiew
Chris Stainton: klawisze
Simon Climie: klawisze, gitary
Dirk Powell: akordeon, mandolina, śpiew
Walt Richmond: klawisze
Ethan Johns: instrumenty perkusyjne
Michelle John: śpiew
Sharon White: śpiew
Angelo Mysterioso: gitara akustyczna i śpiew (“I Will Be There")